Sosyal hizmette çok iyiyiz

    İl Genel Meclisi’nin şubat ayına ait üçüncü birleşim toplantısı dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda Fahim Kılıç başkanlığında gerçekleştirild...

 

 

İl Genel Meclisi’nin şubat ayına ait üçüncü birleşim toplantısı dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda Fahim Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Yoklama ve ikinci birleşime ait tutanak özetinin okunması ile başlayan mecliste ilimizde yürütülen hizmetler hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bekir Yümnü’nün sunumu ile devam etti. Yümnü’ye öneride bulunan İsmet Kanık, Akmeşe’de bulunan boş bir binanın kadın sığınma evi olarak kullanılabileceğini söyledi.

 

2014’TE 24 TANE

ÇOCUK EVİ DAHA

Ocak ayı itibariyle Çocuk Evleri sayısının 15’e çıktığını belirterek sunumuna başlayan Bekir Yümnü, “Toplam 70 çocuğumuz barınıyor. Şubat ayında ise 3 tane daha Çocuk Evi açılacak. 2014’te 24 tane daha açılması hedefleniyor. Koruyucu aile, evlat edinme hizmetleri 2012 yılının nisan ayında 17 iken 2013’te bu sayı 69 aile ve 87 çocuğa çıktı. 434 çocuk ise sosyal yardım desteği alıyor” diye konuştu.

 

KOCAELİ 4. SIRADA

İlimizde özel kreş ve gündüz bakım evi sayısının 55 olduğunu da sözlerine ekleyen Yümnü, “Toplam 213 huzurevimizde 207 kişi kalıyor. Sosyal hizmet büyüklüğü açısından Kocaeli, Türkiye’de 4., personel açısından da 11’inci sırada. Sosyal hizmetleri bilimsel ve gönüllülük esasına göre yürütmeliyiz” dedi. Sunumun ardından ise meclis üyeleri Yümnü’ye çeşitli sorular yöneltti.

 

HEMEN GÖRMEK İSTERİZ

Önemli ve kutsal bir görev yaptıklarını ifade ederek Yümnü’ye bir öneride bulunan CHP’li İsmet Kanık, “Kocaeli’de önemli bir nüfus artışı var. Yer ihtiyacıyla ilgili, İzmit Akmeşe Köyü’nün Tepabaşı mevkiindeki, bir köylüye ait olan boş binayı, kadın sığınma evi olarak kullanılmasını öneriyorum” dedi. Öneri için teşekkür eden Yümnü, “Burayı hemen görmek isteriz” yanıtını verdi.

05 Şubat 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR