Çeker: Küçük sorunlar dahi çözülmüyor ve öteleniyor

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ve beraberindeki heyet ilimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını ziyaret ederek sorunları yerinde t...

BÜYÜT

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker ve beraberindeki heyet ilimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını ziyaret ederek sorunları yerinde tespit ederek sorunların ötelendiğini söyledi.

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Merkez Beş Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu İşyeri Baş Temsilcisi Sema Nur Yılmaz, temsilci Necla Uygun ile birlikte Gebze, Çayırova, Darıca, Dilovası, Hereke, Körfez, Derince, Merkez Cezaevi yanı, Kocaeli Devlet Hastanesi, fuar karşısı, otogar, Uzunciftlik, Göçlük 2 Nolu, Değirmendere, Karamürsel’de faaliyet gösteren 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını ziyaret ederek buralarda görev yapan sağlık çalışanları hekim, paramedik, acil tıp teknisyeni ve şoförlerin sorunlarını yerinde tespit etti.

SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYOR
Ziyaret sonrasında açıklama yapan Şube Başkanı Ömer Çeker 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda çalışan temsilci arkadaşlarımla istasyonlara yapmış olduğumuz ziyaretle sorunları yerinde tespit etme fırsatı ve imkanı bulmuş olduk diyen Çeker, “Acil durumlarda halkımıza sağlık hizmeti vermesi gereken 112 istasyonlarının bir çoğunun fiziki mekanları sağlık hizmeti vermeye elverişli olmadığına şahit olduk” dedi.

SÜREÇ BAŞLATILACAK
“Buralarda çalışan arkadaşlarımızın ufak sorunları dahi çözülmeyerek öteleniyor” diyen Başkan Çeker Konu ile ilgili yakında ciddi bir çalışma başlatacağız, sorunları öteleyen, problemleri görmemezlikten gelen, usulsüz uygulamaları alışkanlık haline getiren idareciler hakkında gerekli süreci sendika olarak başlatacaklarını söyledi. Başkan Çeker, “Halkımızın kaliteli hizmet alması, 112 İstasyonlarında görev yapan arkadaşlarımızın da vatandaşa daha sağlıklı, kaliteli hizmet sunabilmesi için yetkilerle gerekli temas kurulacaktır” dedi.

27 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem



Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR