Kartal: İktidar mücadelesine tüm partililer dahil olacak

Kartal önceliklerinin genel seçimin hemen ardından yerel iktidar olduğunu belirtip mücadeleye tüm partililerin dahil edileceğini söyledi.   MHP Çayı...

Kartal önceliklerinin genel seçimin hemen ardından yerel iktidar olduğunu belirtip mücadeleye tüm partililerin dahil edileceğini söyledi.

 

MHP Çayırova İlçe Teşkilatı’nın 4 Ocak 2015’te gerçekleşecek kongresi öncesi Fatih Kartal adaylığını resmen açıkladı. MHP Çayırova İlçe Teşkilatı’nda geniş bir katılımla düzenlenen toplantıda konuşan Kartal, MHP’nin ilçede aktif ve katılımcı, yanlış bulduğu meselelerde uyarıp doğru bulduğu konu ve çalışmaları destekleyen bir siyaset modelini hayata geçireceklerini izah etti. Kartal başkanlığa seçilmesi durumunda başta kadın kolları ve mahalle teşkilatları olmak üzere partinin tüm dinamiklerinin daha aktif hale getirileceğini ve sürece tüm partililerinin dahil edileceğinin işaretini verdi.

 

“BAYRAĞIMIZI BELEDİYEYE DİKECEĞİZ”

Önümüzdeki sene gerçekleşecek genel seçimin hemen ardından tüm güçleriyle birlikte yerel seçime yönelik çalışmalara yöneleceklerini kaydeden Kartal, “Bu kapsamda hedefimiz MHP bayrağını belediyeye dikmek olacaktır. Çayırova’nın menfaatleri doğrultusunda hareket edecek, boşa harcanan her kuruşun hesabını soracak ancak yine ilçemiz menfaatleri doğrultusunda atılan her doğru adımın yanında olacağız” diye konuştu.

 

“ZAHMETE ADAY OLMUŞTUR”

MHP’de İsmail Kartal’dan önceki süreçte ilçe başkanlığı yapan ve yerel seçimlerde de partisinden Çayırova Belediye Başkan adayı gösterilen İskender Turan da Fatih Kartal’ı adaylığını açıklamasından ötürü kutlayıp teşekkür etti. Turan, “Fatih Kartal bir zahmete aday olmuştur. Bizde görevde olduğumuz süreçte maddi manevi zorluklar yaşadık. Bu süreçte de bize düşen oluşacak yeni yönetime maddi manevi her tür katkıda bulunmak olacaktır” dedi. Kartal’ın açış konuşmasında, “Başka adaylar da çıkmalı” sözüne atıfta bulunup, “Çok adaylı kongre bazen iyidir ama bazen de sıkıntı oluşturur. Biz teşkilat olarak bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık ancak bu seçimde başka aday çıkacağını zannetmiyorum” dedi. Genel ve yerel gündeme ilişkin vakalara dair de değerlendirmede bulunan İskender Turan, MHP iktidarının kaçınılmaz olduğuna işaret etti. Tüm partilileri, partisine ve davasına sahip çıkma çağrısında bulunup, “Bizim MHP’den başka gidecek yerimiz yok” dedi.

 

418 DELEGE OY KULLANACAK

MHP Çayırova İlçe Başkanı İsmail Akkuş da kongrenin partilerine hayırlı olmasını dileyip gerek genel gerekse yerelde MHP iktidarı için var güçleriyle çalışmaları gerektiğini işaret etti. MHP Çayırova İlçe Teşkilatı’nın 4 Ocak Pazar günü gerçekleşecek kongresinde 418 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongre öncesi adaylığını resmen açıklayan ilk isim Fatih Kartal olurken İlçe Başkanı İsmail Akkuş aday değil. MHP Çayırova İlçe Teşkilatı’nın kongresinde seçime olağanüstü bir değişiklik olmazsa Fatih Kartal başkanlığındaki tek liste ile gidilecek.

 

MHP’Lİ AKKUŞ’TAN MHP’LİLERE SERT TEPKİ

MHP Çayırova İlçe Teşkilatı’nda 4 Ocak’ta gerçekleşecek kongre öncesi kimi söylentiler İlçe Başkanı İsmail Akkuş’u kızdırdı. Kongre takviminin açıklanması ile birlikte bazı ilçelerde farklı sancılar yaşandığını ve Çayırova’da da yansımalarının olduğunu ima eden Akkuş sürece girildiği zaman diliminde aday olmayacağına dair açıklamasını ve ancak herhangi bir olumsuzlukta adaylık olasılığının bulunduğuna dair açıklamada bulunduğunu hatırlattı. Bununla birlikte MHP Çayırova İlçe Teşkilatı’na diğer bazı ilçelerin MHP teşkilatlarından tasarruflarını tespit ettiklerini kaydeden Akkuş, “Çayırova asla birilerinin ufak hesaplarının bir parçası olarak görebileceği bir ilçe olmamıştır, olmayacaktır.  Siyasi hayatını bu kaygan zeminde çeşitli kaypaklıklarla sürdürenler,  kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıklara MHP Çayırova İlçe Teşkilatı’nı dahil etmek gibi bir gafletin içine girmesinler” dedi. Bu tür kişilere asla fırsat verilmeyeceğini belirter Akkuş sözlerine ilaveten, “Çayırova’da ilçe başkanlığı yarışını kazanan arkadaşımız her kim olursa olsun, teşkilatımızın ilk ve en önemli kriterinin; gerek il Başkanlığı seçiminde, gerek genel seçimlerde ve gerekse de bundan sonraki alınacak bütün kararlarda, liyakat olduğunu, bulunduğu makamı temsil edemeyeceğine inandığı hiç kimseyle beraber hareket etmeyeceğini tüm kamuoyunun bilgilerine arz ederim” diye konuştu. Teşkilata uğramayan partililerin partiyi kıyıda köşede eleştirmesine de gönderme yapan Akkuş bu kişilerin tutumlarını sürdürmesi halinde gerekenin yapılacağını dile getirdi.

19 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR