Ünal Karahasanoğlu, CHP’den milletvekili aday adayı

CHP Genel Merkezi’ne giderek başvuru dosyasını teslim eden Ünal Karahasanoğlu, Erzurum Şenkayalı doğumlu, Türkçe öğretmeni ve aynı zamanda ADD Darıca...

BÜYÜT

CHP Genel Merkezi’ne giderek başvuru dosyasını teslim eden Ünal Karahasanoğlu, Erzurum Şenkayalı doğumlu, Türkçe öğretmeni ve aynı zamanda ADD Darıca Şubesi’nin eski başkanı.

 

Ünal Karahasanoğlu Kimdir?

1970 Şenkaya doğumlu. Evli ve bir çocuk babası. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği yaptı.  ADD (1989) ve Eğitim -İş (1990) kuruluş ve örgütlenmesinde aktif rol aldı, yönetim kademelerinde bulundu.

1990’da Attila İlhan’dan kaptığı virüsle sürüklendiği “Şairin Atölyesi” işliğinden başlayarak şiir ve yazıları çeşitli dergilerde yayınlanmaya başladı. İlk kitabı “An’a Muhalefet” (1999), uzun aradan sonra kitaplaşan ikinci seçki ise “Benim Çıkmaz Sokaklarım”(2014). “Dağın Doruğunda” adlı tarihsel romanı ve “Köycü Mucizesi” senaryosu yakında piyasada olacak.

Yöneticisi olduğu Düşünce Akademisi adlı platformda ülkenin çok değerli simaları ile birlikte onlarca söyleşi, panel ve konferansla önemli konuların tartışılmasına öncülük etmektedir. Aynı adlı “kültür, sanat, felsefe, politika” dergisinin genel yayın yönetmenidir.

Çağdaş meddahlık yaklaşımıyla kurguladığı ve senaristi olduğu “aktüel-politik tiyatro” projesini İlyas Salman’la birlikte hayata geçirmek üzereler.

Soyadı KARAHASANOĞLU olup eserlerinde KARAHASAN şeklinde kullandığından sosyal yaşamda da yaygın olarak böyle anılır.

*Öğretmen ve okul müdürü olarak 25 yıl hizmetim olup, 51 yaşında emekli olabileceğim (şu an yaşım 45). 2014 de AKP’nin toplu müdür kıyımında doğal olarak solcu ve Atatürkçü kimliğimin de etkisiyle ben de görevden alındım ve Tuzla Barış Manço Ortaokulu’na Türkçe öğretmeni olarak atandım. Seçimler nedeniyle de memuriyetten istifa etmiş bulunuyorum ama emekli değilim. Basında birkaç yerde emekli olduğum şeklinde belirtilmesi yanlış bir bilgi.

Kocaeli’nin milletvekili aday adayları listesi için tıklayın

26 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR