İşte yeni vekillerin alacağı maaş

Yeni seçilen milletvekilleri ilk maaşlarını 15 Temmuz'da alacak. Yeni vekiller, 8-30 Haziran dönemine ilave olarak üç aylık maaşlarının karşılığı yak...

Yeni seçilen milletvekilleri ilk maaşlarını 15 Temmuz'da alacak. Yeni vekiller, 8-30 Haziran dönemine ilave olarak üç aylık maaşlarının karşılığı yaklaşık 55 bin lirayı peşin alacak.

 

Seçimin ardından il seçim kurullarından mazbatalarını alan milletvekilleri Meclis'te kayıtlarını yaptırmaya başladı.

 

369 YENİ VEKİLE TOPLU MAAŞ

25. dönemde Meclis'e 369 yeni milletvekili girecek. Milletvekillerinin aylık maaşları 15 bin lira dolayında. İlk maaşlarını 15 Temmuz'da alacak yeni milletvekilleri temmuz, ağustos ve eylül aylıklarını peşin olarak alacak.

 

Yeni vekiller 8-30 Haziran arasındaki döneme ilişkin maaşlarını da aynı tarihte topluca alacak. Böylece yeni seçilen vekillerin eline 15 Temmuz'da yaklaşık 55 bin lira geçecek.

 

Geçen dönem Meclis'te olan 181 milletvekili haziran ayı sonuna kadar olan maaşlarını 15 Nisan'da peşin aldıkları için onlar sadece gelecek üç ayın maaşını alacak.

 

EMEKLİLİK İÇİN 2 YIL GEREK

Erken seçim olması durumunda yeni seçilen milletvekillerinin emeklilik hakları bulunmuyor. Bunun için en az 2 yıl geçmesi gerekiyor.

Kaynak: Habertürk

11 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

emekli vatandaş - İşçi, emekli ne yapsın vicdan meselesi

Yanıtla . 0Beğen 11 Haziran 09:48
01

PAŞALI - SİZLERE HELAL 15.000 TL ASGARİ ÜCRETLİYE 1500 HARAM ALMA MAZLUMUN AHINI VEREMEZSİN HESABINI SİZLER 2 YILDA SÜPER EMEKLİ MİLLETE 65 YAŞ OH NE ALA YE KÜRKÜM YE

Yanıtla . 0Beğen 11 Haziran 09:48
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR