Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin başkanı, Sarısüleyman oldu

Kocaeli Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 10. Olağan Kongresi’nde oy birliği ile Orhan Sarısüleyman başkan seçildiKocaeli Trabzonlular Kü...

BÜYÜT

Kocaeli Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 10. Olağan Kongresi’nde oy birliği ile Orhan Sarısüleyman başkan seçildi

Kocaeli Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 10. Olağan Kongresi, dün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kahkahanın bol olduğu kongrede AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Rizeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Çakır ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri yer aldı. 318 üyenin oy kullanma hakkının olduğu ve tek listeli gerçekleşen kongrede oy birliği ile Orhan Sarısüleyman başkan seçildi.

BAYRAĞI SARISÜLEYMEN’A DEVRETTİK
Divan başkanlığını Sami Çakır, kâtipliğini ise Ümit Kum ve Fikret Yılmaz’ın yaptığı kongrede ilk konuşmayı eski başkan Özcan Gümüş gerçekleştirdi. Gümüş, “Bayrağı bir adım daha ileri taşıması için yeni başkanımıza devrediyoruz. Bizim başkanlığımızda kadın ve gençlik komisyonu ile birlikte güzel işlere imza attık. Bundan sonraki süreçte de başkanımıza ve yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi.

STK’LARIN DEĞERİNİ BİLMEK GEREK
Sonrasında konuşma yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu komik fıkralar eşliğinde konuşarak, “Trabzonlular bizlere güç katıyor. Onlarla birlikte olduğumda her zaman heyecanlanıyorum. Dernekler dünyayı şekle sokan önemli kuruluşlardır. STK’ların değerini bilmek lazım ve çalışmalar yapmak gerekir. Trabzonlular ve Trabzon benim için çok önemlidir. Her yerde söylerim 1896 yılında ilk lise Trabzon’da vardı. Sonrasında 18 konsolosluk kuruldu. Yani her şeyin ilki Trabzon’da oldu” dedi.

TRABZONLULAR AYRI HAVA KATIYOR
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Kocaeli 81 ilin kültür mozaiği şeklinde biz bu farklılığı kültür zenginliğine kulak veriyoruz. Bu mozaiğin en önemli parçalarından birisi Trabzonlulardır. Trabzonlular kente ayrı bir hava katıyor” dedi.

DERNEKÇİLİKTE TRABZONLULAR 1 NUMARA
Sonrasında söz alan AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ise, yeni yönetime başarılar dileyerek, “Trabzon’un en çok sevdiğin oyunu kolbastı ile zaten dünyada bir marka haline geldi. Öte yandan Kocaeli Üniversitesi rektörü Sezer Şener Komsuoğlu hocamız ile dünyada bizi temsil ediyor. Dernekçilik anlayışında en güzel işi en güzel çalışmaları Trabzonlular yapıyor” dedi.

BAYRAMLAŞMALARA KATILMIYORSUNUZ
“Ben Akçaabatlıyım ve artık sizlerin içerisindeyim” diyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ise, “Trabzonluların çok kalabalık ve eğlenceli bayramlaşmaları olurdu. Ama biz sizleri ne kendilerine özgü bir bayramlaşmada ne de bizim kent bayramlaşmasında görüyoruz. Artık sizleirde kent bayramlaşmalarımızda en kalabalık halizle görmek istiyoruz” dedi. Yeni başkan Orhan Sarısüleyman ise son konuşmayı yaparak, yeni yönetimle daha başarılı çalışmalar yapacağın ve bayrağı daha yükseklere çıkaracağını kaydetti.

YENİ YÖNETDE YERALAN İSİMLER
Orhan Sarısüleyman (Başkan), Büyükşehir Belediyesi’nde yönetici Nizam Şen, İş adamı Sami Durmuşoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nde yönetici Levent Atalı, öğretmen Satiha Saral, iç mimar Özgür Algan, ajans sahibi Gökhan Meriç, iş adamı Bülent Kolaylı, serbest çalışan Zafer Bilgin, Foça Restaurant’ın sahibi Metin Dilek, Yayhya Çuhadaroğlu, Doktor Bilgehan Tosun, kuyumcu Osman Öztürk, Doktor Bülent Çıtlak, İş adamı İbrahim İbrahimoğlu, İş adamı Kadir Otman, Avukat Mehmet Bilici, Doktor Fuat ayar, Öğretmen Nihan Turan ve iş adamı Abidin Eşkin

DENETLEME KURULU
Salih Kurt, Mahmut Eryiğit ve Oğuzhan Sarı

26 Aralık 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR