KASİAD’da yönetici asistanlığı eğitimi

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), Yönetici Asistanlığı eğitim semineri düzenlendi. Üyelerinin ticari hacmini geliştirmek, kurduğ...

BÜYÜT

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), Yönetici Asistanlığı eğitim semineri düzenlendi.
 
Üyelerinin ticari hacmini geliştirmek, kurduğu ilişkilerle ulusal ve uluslar arası ticari ilişkilerini kurmanın yanında, verdiği eğitimlerle üye firmaların çalışan ve yönetici kadrosunun daha bilinçli ticaret yapabilmesini sağlamayı amaçlayan KASİAD, bu eğitimlere bir yenisini daha ekledi. Mesleğinde profesyonel olmak isteyenlere gerekli temel yetkinlikleri kazandırmayı amaçlayan eğitim, Yönetici Asistanlığına yönelik birçok konuyu ortaya koydu.
Eğitimi veren Şengül Külahlı, İstanbul, 1963 doğumlu, 1984 Uludağ Üniversitesi, İ.İ.B.F. İktisat Bölümü mezunudur. 1984–1989’da ÇBS Boya Alibeyköy ve Çayırova Fabrikalarında üretim planlama kontrol, malzeme ihtiyaç planlama kontrol, standart-fiili maliyetleme, bütçeleme, bütçe-performans analiz-raporlama görevlerinde çalışmış, gerektikçe oryantasyon materyali hazırlayıp sunmuştur. 1992–1997’de Türk Siemens Kablo’da kaba ve hassas üretim planlama ve kontrol, satın alma süreçlerinde çalışmış, yalın organizasyona geçme (süreç bazlı /segmente olma) projesi, İş Mükemmelliği modeli “Çalışanların Yönetimi ve Memnuniyeti” kriter liderliği, SAP sistemine geçiş projesi üyesi olarak çalışmış ve iki yıl SAP üretim ve malzeme yönetimi modüllerinde görev yapmıştır. 1997’den bu yana KA GRUP (KALGEM) kurucu ve yönetici ortağı olarak ürün geliştirme, ihtiyaç belirleme - proje tasarlama ve yönetme görevini yürütmekte, iletişim, yönetim, analizcilik, ÜPK, satın alma ve İK gibi destek süreçlerinde eğitmen ve danışman olarak çalışmaktadır. 50 kadar projede danışmanlık, 1000 günden fazla eğitim hizmeti sunmuş bu hizmetlerini 100’den fazla kuruluşta gerçekleştirmiştir. Davet edildiği TV programlarında, üniversitelerin panellerinde, gazetelerin İK eklerinde, dergilerde yazıları / konuşmaları mevcuttur. KA GRUP Kahve Molası yazı dizisinin başyazarıdır. KalDer Bursa Kalite Ödülü sürecinde değerlendirici olarak görev yapmıştır.
Verilen eğitimde konu başlıkları Kişisel imaja sahip olmak, Doğru ve güzel konuşmak (Diksiyon), Etkili dinleme, Sözlü iletişim becerileri, Telefonda etkili iletişim, Notların sağlıklı alınması ve iletilmesi, Beden dilini etkili kullanabilme, İşin takibi ve sonuçlandırılması, Yöneticiye zaman kazandırma becerisi, Yönetici ile uyumlu çalışma yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Katılım sayısı sınırlı olan eğitime, KASİAD üye olan ve olmayan birçok firmadan yönetici asistanı dâhil oldu. Programdan sonra katılımcılar bu tür eğitimlerin kendileri adına çok verimli olduğunu ve bu tür eğitimlerin devam etmesi gerektiğini ortaya koydu.

13 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR