“Hem Dilovası, hem de Kocaeli sanayiye doydu”

CHP Kocaeli Milletvekili Adayları Tahsin Tarhan, Dilovası’nda yaptığı konuşmada, Kocaeli’ye birçok sanayi kuruluşunun geldiğini, artık Kocaeli’nin san...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayları Tahsin Tarhan, Dilovası’nda yaptığı konuşmada, Kocaeli’ye birçok sanayi kuruluşunun geldiğini, artık Kocaeli’nin sanayiyi kaldıramaz duruma geldiğini söyledi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayları Tahsin Tarhan ve Tuba Aydın seçim programı çerçevesinde Dilovası ilçesinde çalışmalarına devam ettiler. İlk olarak Dilovası'da bulunan Ekos-Der'i ziyaret eden gruba CHP Dilovası İlçe Başkanı Salim Kaygusuz ve yönetim kuruluda eşlik etti. İlk konuşmayı yapan Ekos-Der Başkanı Orhan Çarıkçı, Dilovası’nda Ekos-Der’in yapmış olduğu çalışmalardan bahsederek, Ekos-Der’in kurulduğundan beri amacına uygun bir şekilde hareket ettiğini ifade etti. Çevre sorunlarına ilişkin olarak çözüm önerileri de yetkili mercilere taşıdıklarını söyleyen Çarıkçı, Ekos-Der üretilen projelerin hayata geçirilmesi noktasında da büyük çaba harcıyoruz, bu beklentilerimiz siz siyasilerdendir” dedi.

SANAYİYE DİKKAT
Söz alan Tahsin Tarhan parti politikalarını anlattıktan sonra özellikle bir konuya dikkat çekmek istediğini söyledi. Kendisinin bir sanayici olduğunu söyleyen Tarhan Kocaeli artık sanayileşmeye doyduğunu, mevcut sanayinin bundan böyle korunup yeni oluşumlara yer verilmemesi gerektiğini söyledi. “Ben bir sanayici olarak bunu söylüyorsam bu çok önemli” diyen Tarhan konunun mutlaka ciddiye alınması gerektiğini belirtti.

AYNI HAVAYI SOLUDUK
CHP Milletvekili Tuba Aydın ise “Ben içinizden biriyim. Aynı havayı beraber soluduk, bundan sonra Dilovası’nın kaderini beraber belirlemek istiyorum. O yüzden buradayım, sizlerin arasındayım, desteğinizi bekliyorum, buralarda yapacak çok işimiz var” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Adayları Tahsin Tarhan, Tuba Aydın ve İlçe Başkanı Salim Kaygusuz daha sonra Dilovası’nda kurulu bulunan Dilovası Gümüşhaneliler Derneğini ziyaret ederek düzenlenen toplantıya katıldı.

DİLOVASI’NIN KIZIYIM
Avukat Tuba Aydın konuk olduğu dernekte “Ben sizlerden biriyim, Dilovası’nın kızıyım” diye seslendi. Parti politikalarından ve projelerden bahseden Tuba Aydın, “Ben daha 28 yaşında bu görevi üstlendiysem ve bu bölgenin sorunlarına hakimsem meclise taşımak ve çözümde katkım olsun istiyorsam, sizlerinde bana destek olması gerekiyor” dedi.

TARHAN DESTEK İSTEDİ
Sanayici Tahsin Tarhan ise hemşerilerine seslenirken, “Beni bir çoğunuz tanıyorsunuz, bireysel olarak zaten çaba harcıyordum, sizlere daha fazlasını verebilmek için yoksullukla mücadele etmek için bu gidişe dur demek için aday olduğumu bilmenizi istiyorum. Sizlerle belki ilk defa karşılaşıyoruz. Ben sizlerden oy istemeye gelmedim. Sizler için hazırlamış olduğumuz projelerimizi paylaşmak için buradayım. Bizleri takip edin, okuyun, dinleyin. Daha önce hatalarımız olmuş olabilir. Bugün yeni bir gün. Yeni projelerle, kendini yenileyerek karşınıza çıkıyoruz. Bu projelerimiz sizler için çok önemli. Bizleri anlayıp birilerine de anlatmanız için buradayız” diyerek destek istedi.

KATKIMIZ BÜYÜK
CHP Dilovası İlçe Başkanı Salim Kaygusuz ise “Ben yıllarımı Dilovası için harcadım. Buranın ilklerindenim. İlk ihtiyar heyetinde başladım, biz o heyetteyken siz ilk evlerinizin temelini attınız, musluğunuzu açıp su içebiliyorsanız, bunlarda bizim katkımız büyüktür. Biz sosyal demokratlar sizin ancak sorunlarınızı çözeriz bunu bilin” diye seslendi.

30 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR