İzmit Belediyesi’nden Cevahir Köse açıklaması

Cevahir Köse’nin suçlamalarının gerçeği yansıtmadığına vurgu yapan Ergin şu görüşlere yer verdi: “Cevahir Köse, belediyeden izin almadan ve fırın işl...

Cevahir Köse’nin suçlamalarının gerçeği yansıtmadığına vurgu yapan Ergin şu görüşlere yer verdi: “Cevahir Köse, belediyeden izin almadan ve fırın işleteceğine dair hiç bir beyanda bulunmadan bu fırını hizmete açmıştır. Fırıncılar ve Fırıncılar Odası’nın şikâyetleri doğrultusunda İzmit Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri, defalarca kendisini uyarmış, ancak kendisi yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen çözüme yönelik bir adım atmamıştır.

 

BELEDİYE DEĞİL KENDİSİ KAPATTI

Kendisinin iddia ettiği gibi, bugüne kadar kendisine müktesep hak teşkil edecek hiçbir izin veya ruhsat verilmemiştir. Tüm bunların yanı sıra İzmit Belediyesi söz konusu şahsın kendisinin çözüm üretmesini beklenmiş, defalarca yazılı ve sözlü olarak uyarılarda bulunmuş ve belediyemiz iyi niyet göstererek mevcut imar ruhsatının fırın açmak için uygun koşullara çevrilmesini beklemiştir. Sonuç olarak, işletme sahibinin isyanının muhatabı İzmit Belediyesi değil çözüm üretmeyen kendisidir. Ayrıca bahse konu fırın, belediyemiz tarafından mühürlenmemiş, Köse, ticari başarısızlığı sebebiyle fırını kendisi kapatmıştır.

 

SEÇİM ÖNCESİ ORTAYA ÇIKIYOR

Kurum olarak kendisine yönelik bir ayrım yapmamız söz konusu olamaz. Herkes kanunlarda belirtilen şekilde hareket etmek zorundadır. Biz görevimizi yapıyor ve yasaları uyguluyoruz. Ancak kendisi bunu anlamak ve gerekeni yapmak yerine ısrarını sürdürmeye devam ediyor. Usulsüzlüğe göz yummamız söz konusu değildir. Köse’nin gerçekleştirdiği eylemlerin, her seçim öncesi olması manidardır. Geçtiğimiz yıl mahalli seçimler öncesi yaptığı eylemlerden sonra uzun süre ortalarda gözükmeyen Cevahir Köse’nin Haziran seçimleri öncesi tekrar eyleme başlamasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz”

 

Bu konu hakkında kamuoyuna defalarca bilgilendirmede bulunduklarını hatırlatan Muhammet Ergin “Son olarak gerçekleşen olay sonrasında bir kez daha açıklama yapmak zorunda kaldık. Kamuoyunun ve basın kuruluşlarımızın bu tür kural tanımayan kişilere itibar etmemesini rica ediyorum” şeklinde konuştu.

31 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ismail - bunları anlamak için müneccim olmaya gerek yok hep seçim arefelerinde ortaya çıkan adamdan ne beklenir hiç kimsenin bu haberlere duyarlı kalsacağınada ihtimal vermiyorum.kendi kendine bağırıyor halk bunu öğrendi.bu işyerini açsada bizler oradan almayız.aklınca reklam yapıyor ters tepeceğini düşünmüyor sanırım.

Yanıtla . 0Beğen 31 Mart 14:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR