Tarihi Orhan Cami 'nin yanınaki İstinat duvarı çöktü

İzmit Orhan Mahallesi'ndeki tarihi Orhan Camii'nin alt sokağında bulunan istinat duvarı dün gece 23:30 sularında büyük bir gürültüyle çöktü. Çöken duv...

BÜYÜT

İzmit Orhan Mahallesi'ndeki tarihi Orhan Camii'nin alt sokağında bulunan istinat duvarı dün gece 23:30 sularında büyük bir gürültüyle çöktü. Çöken duvara çok yakın olan ev boşaltılırken, bir süre çevreye elektrik, su ve doğalgaz verilemedi.
ELEKTRİK VERİLEMİYOR
20 yılı aşkın bir süre önce yapılan ve yapıldığı andan itibaren hiçbir sorun arzetmeyen istinat duvarının çökmesiyle, çevrede büyük bir korku yaşandı. Çöken duvarın altından elektrik kablolarını taşıyan boruların yanı sıra, bölgeden doğalgaz hattı geçtiğini gösteren sarı ikaz bantları çıktı. Duvarın altından geçen elektrik kabloları sebebiyle ise çevreye elektrik verilemiyor.
CAMİYE ZARAR VERMEDİ
İstinat duvarının altında bulunan ve yeni başlayacağı öğrenilen bir inşaat sebebiyle çöktüğü iddia edildi. İddialara göre, duvarın altında bulunan boş bir alanda temel kazısı yapılmak istendi. Kazı çalışmaları için kepçeler istinat duvarının altında bulunan toprağı kaldırdı ve çalışmayı bıraktı. Duvarın altındaki toprak zedelenince de, duvar dayanaksız kaldı ve bir süre sonra kendiliğinden çöktü. Çökmenin tarihi Orhan Camii'ne ise bir zarar vermediği kaydedildi. Konuyla ilgili olarak soruşturma başlatılırken, müteahhitin suçlu olup olmadığı araştırılıyor.

24 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR