Saadet Partisi 10 yaşında

SP’nin 10’ncu kuruluş yıl dönümünde açıklama yapan İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can “Kişilere endeksli siyasi partiler yok olmaya mahkumdur. Vizyonu, he...

BÜYÜT

SP’nin 10’ncu kuruluş yıl dönümünde açıklama yapan İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can “Kişilere endeksli siyasi partiler yok olmaya mahkumdur. Vizyonu, hedefleri olan siyasi partiler siyasette yer alır” dedi.

Saadet Partisi (SP) İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, kuruluşlarının 10. yılını parti binasında dün yaptığı basın açıklamasıyla kutladı. SP’nin 20 Temmuz 2001 tarihinde kurulduğunu söyleyen Can, “1969 yılında Erbakan hocamızla başlayan siyasi hareket ile 42 yıldır varız. Bağımsızlar hareketi daha sonra Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi olarak devam ederken, bugün ise SP olarak siyasi hayatını bütün zorluklara rağmen sürdürüyor” dedi. Açıklamasında yeni anayasa tartışmalarına değinen Can, “Herkes yeni bir anayasa yapılması noktasında hemfikir. Yeni bir anayasa yapılması için bütün siyasi partiler dahil herkesin görüşünün alınması gerekiyor. Darbelerin neticesinde hazırlanan anayasalar antidemokratiktir. Anayasa konusunda Genel Başkanımız Mustafa Kamalak’tan görüş alınmalı” diye konuştu.

KIBRIS’TAN TAVİZ VERİLEMEZ
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştiğini hatırlatan Can, “AB’nin Türkiye’nin dahil edilmesi için Kıbrıs konusunda taviz bekliyor. Kıbrıs için asla taviz verilemez. Batan bir gemi olan AB’ye katılmak için çabalıyoruz. Yunanistan görülmektedir” açıklamasında bulundu. Türkiye’de tek muhalefeti kendilerinin yaptığını ileri süren Can son olarak şunları kaydetti “Kişilere endeksli hareketler bitmektedir. CHP, MHP, DP kökü olan siyasi partidir. Milli Görüş partisi devamı olan partidir. Kişilere bağlı hareketler biter. ANAP örneği görülmektedir. DP yeniden toparlanacaktır. DP kökeni tapanı olan partidir.”

20 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR