Kent yöneticilerine suç duyurusu

CHP eski meclis üyesi Ali Haymanalı’nın öncülüğünde 6 kişilik bir grup Kocaeli Adliyesi’ne gelerek Safi Port Derince Limanı dolgu yapımı ile ilgili C...

CHP eski meclis üyesi Ali Haymanalı’nın öncülüğünde 6 kişilik bir grup Kocaeli Adliyesi’ne gelerek Safi Port Derince Limanı dolgu yapımı ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına kent yöneticilerinİ şikayette bulundu.

CHP eski meclis üyesi Ali Haymanalı’nın öncülüğünde aralarında eski CHP’liler ve Halkevleri üyelerinin bulunduğu Hayri Altınok, Asım Tatlıoğlu, Meliha Kaplan, Tolga Karanfil, Nuri Kıvrak Yaşar Seğmen ve Numan Gülşah  Kocaeli Adliyesi’ne gelerek Kocaeli 1. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurmaya kararı olmasına rağmen Safi Port Derince Limanı ilave dolgu yapımı ve DİP tarama projesi hakkında görevini ihmal ve kötüye kullanarak yasal olmayan deniz dolgusna olanak sağladığı iddiası ile Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç ve Kocaeli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ÇED şube müdürü Güneş Ekşi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

 

KARARA RAĞMEN DEVAM EDİYORLAR

Şikayet dilekçelerini sunmadan önce adliye önünde açıklamalarda bulunan CHP eski meclis üyesi Ali Haymanalı, “Derince ilçesi sınırlarında yer Safi Port Derince Limanı ilave dolgu yapımı ve DİP tarama projesi hakkında Kocaeli Valiliği’nce çevresel etki değerlendirilmesi gerekli değildir şeklinde karar verilerek usulsüz yasadışı sakat bir işlem tesis edilmiştir. Kocaeli Valisi’nce tesis edilen sakat işlem Liman İş Sendikası tarafından yargıya taşınmış ve Kocaeli 1. İdare Mahkemesi’nin kararıyla yürütmesi durdurulmuştur. Ancak şikayete konu alanda dolu, nakliye, hafrirat ve inşa faaliyetleri devam etmektedir” şeklinde konuştu.

 

CEZALANDIRILMALARINI İSTİYORUZ

Konuşmalarına devam eden Haymanalı, “Karara rağmen Safi Port Derince Limanı İlave Dolgu ve DİP taramı projesi hakkında görevini ihmal ve kötüye kullanarak kullanarak yasal olmayan deniz dolgusuna olanak sağlamak suçlarıdan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç ve Kocaeli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ÇED şube müdürü Güneş Ekşi’den şikayetçiyiz. Kendilerinin en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Ahmet HAZER

08 Haziran 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR