Kartepe, hem Kocaeli hem de Türkiye 1.si!

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın verdiği talimatla 12 belediyenin başkanları, düzenlenen Danışma Meclisi Toplantıları’nda projelerini sunmaya...

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın verdiği talimatla 12 belediyenin başkanları, düzenlenen Danışma Meclisi Toplantıları’nda projelerini sunmaya devam ediyor. AK Parti Kartepe İlçe Başkanlığı 44’üncü Danışma Meclisi Toplantısı’nda Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 2 yıllık görev süresinde Kartepe’de yaptığı ve yapacağı projelerini AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a sundu. Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın yanı sıra İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe mahalle temsilcileri ve çok sayıda AK Partili katılım sağladı. Divanın Başkanlığını Yerel Yönetimler Başkanı Aşkın Adıgüzel üstlendi.

 

‘6 BİN 600 ÜYEMİZİ ZİYARET ETTİK’

Toplantının ilk konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kandaz, “Sayın Belediye başkanımı inşallah iki yıllık görev süresi içerisine Kartepe’de yapmış olduğu hizmetleri hızlı bir şekilde anlatmaya gayret edecek. 41 projemizin haricinde yapılan ve yapılacak olan hizmetleri de burada değerlendireceğiz. Kartepe’de neler oluyor diye merak edenler var. Bizim görevimiz, sayın il başkanımızdan bize yöneltilen talimatları ifa etmek. Durmak yok yola devam. Kaç seçim atlattık, hiç rehavete kapılmadan hiç durmadık. 19 bin 250 tane üyemiz var. 6 bin 600 tanesini birebir ziyaret ettik” şeklinde konuştu.

 

’27 KİŞİ UMRE’YE UÇACAK’

Devamında Kandaz, “Bayırbucak Türkmenlerimize 1 TIR un gönderdik. Aralık ayında Kocaeli birincisi Türkiye 1’incisi olduk. Şubat ayında gayret ettik hep birlikte 970 ilçe arasında 1’inci olduk. Ayın 10’unda başkanımız bize müsaade ettiler. 27 kişiyi Cengiz Topel Havaalanı’ndan Umre’ye göndereceğiz. 12 ilçe belediyesi arasında en fazla asfalt döken, en fazla yol açan ve kaldırım açan belediye biziz. Sayın İl Başkanım; Bunca başarısı olan ilçenin buradan Kartepemize gayret eden belediye başkanımızın yanı sıra sizden daha fazla gayret göstermenizi rica ediyorum” sözlerine yer verdi.

 

‘KÜÇÜK HESAPLARLA ÖNE ÇIKMAYALIM’

Kandaz’ın ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, “Artık modern dünyanın Haçlı Savaşlarını yaşadığımız bu günlerde büyük mücadele içerisinde olan canını kaybetmiş şehitlerimizi minnetle anıyorum. Yaklaşık 2 yıllık projelerimizi ve 41 projede vaat ettiklerimiz, devam ettiklerimiz ve bundan sonra uygulamaya geçeceğimiz çalışmalarda bizlerle birlikte olan Sayın Bakanımız Fikri Işık’a teşekkür ediyorum. Şu anda ülkemiz büyük bir daha içerisindeyiz. Küçük hesaplarla bireysel hesaplarla kendimizi lütfen öne çıkarmayalım diye düşünüyorum. Tüyü bitmemiş yetimin zerre kuruşuna dokunmadan hizmetlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Muhalefet ilçe başkanı çıkıyor, farklı farklı gündem yaratacak konular yürütüyor” ifadelerini kullandı.

 

‘KAYMAKAMLIK BİNASI 3 HAFTAYA TAMAM’

Konuşmasının ardından 2 yılda yaptığı hizmetlerin sunumunu yaparken “Aday adaylığımız ve adaylığımızda yola çıkarken doğup büyüğümüz tecrübelerimizle güzel projelerimizi gerçekleştirmek için aday olduğumuzu hatırlatmıştık. Cengiz Topel Havaalanımız Kartepe’nin dünyaya açılan kapısı. İnşallah ilk kapısını da umreye yapacağız. Kartepe kaymakamlık hizmet binası 3 hafta içinde bitecek. Rahmiye Süleyman Şah, Kartepe Kapalı Spor Salonu bitmek üzere. En önemli projelerimizden biri olan nazım imar planı da onaylandı. Sukay Park Tesisimiz hizmetinizde. El Emeği Göz Nuru çarşımızı da kadınlarımızın hizmetine açtık” dedi.

 

‘EKOKÖY TURİZME KAZANDIRILDI’

Kent mezarlığı projesinin de başlayacağını dile getiren Üzülmez, “Tarihi mezarların düzenlenmesi büyük bir ilgiyle tamamlandı. Camilerimizin çevre düzenlemesi de tamamlandı. 350 bin nüfusluk Kartepe’ye uygun belediye hizmet binamızın protokolle imzalandı, ihalesi de yapılacak. 110 cadde ve sokakta asfalt çalışması yapıldı. Alt geçitlerimizi de boyadık, ışıklandırdık. Ekoköy de turizme kazandırıldı, turistlerin geldiği önemli yerlerden bir tanesi. Doğal yaşam parkımızda da sonlara doğru gelinmeye başlandı” diyerek sunumunu tamamladı. Serkan BORLAK

06 Mart 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR