“CHP’de adaylar 3 Kasım’da açıklanabilir”

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında adayların 3 Kasım’da açıklanabileceğini dile getirdi.C...

BÜYÜT
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında adayların 3 Kasım’da açıklanabileceğini dile getirdi.


CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Binası’nda basın toplantısı düzenledi. Gündemi değerlendiren Akar, 27 Ekim’de yapılan önseçim ve Kocaeli’nin yerel sorunlarından söz etti.


“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK”
Konuşmasına CHP’nin 27 Ekim’de gerçekleştirdiği önseçimle başlayan Haydar Akar, önseçim sürecinin henüz bitmediğini belirtti. “Kentimiz Türkiye’ye örnek oldu, Türkiye’de bunu yapan tek kentiz” diye konuştu. Akar, “Biz en başında tek adaydan fazla aday adayı olan ilçelerde sandık kuracağız diye karar almıştık. 7 ilçede önseçim yaptık, 5 ilçede yapmadık. Gebze ve Kandıra’da da en kısa zamanda önseçim yapılacak. Ben önseçim konusunda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


“YEREL SORUNLARI UNUTMADIK”
Akar, “Seçim süreci nedeniyle CHP yerel sorunları unuttu sanılmasın. Hatta bugün de Vali ile görüşeceğiz” dedi. Kocaeli’nin en büyük sorunlarından birinin eğitim olduğunu dile getiren Haydar Akar, “Ancak bu meslekte yıllarını harcamış eski köşe yazarlarımızdan biri, bizim bu eksiklikleri dile getirmemizi AKP’ye sevimli görünmek için yaptığımızı yazmış. Aynı yazar bugünkü yazısında da muhalefetin görevinin hükümetin eksiklerini gidermek olduğunu söylüyor” diye konuştu.


VALİ’Yİ GÖREVE ÇAĞIRDI
Geçen hafta Kocaeli’de toz yağdığını dile getiren Haydar Akar, birçok köşe yazarının bu duruma tepki gösterdiğini belirterek, “Birçok köşe yazarı ve gazeteciyi alıp gezdirdiler. Bu gezinin hemen ardından fabrikaya karşı çıkan herkes destek vermeye başladı. POSCO insanların kafasına toz yağdırıyor, metal yağdırıyor” dedi. Geçtiğimiz günlerde Vali Ercan Topaca’nın böyle bir konuyla ilgili konuşmasını hatırlatan Haydar Akar “Vali tespit edersem kapatırım demişti, buyursun kapatsın” diye konuştu.


“ÇETELERDEN KURTULALIM”
Hemen her sokakta ücretli otopark bulunduğunu ifade eden Haydar Akar, geçen hafta bu otoparkların kaldırılması için dilekçe verdiğini söyledi. Daha önce de İstanbul ve Ankara’da konuyla ilgili şikayetlerin olduğunu belirten Akar, “Yargı, İstanbul ve Ankara için devletin toprakları parsellenemez diye karar vermişti. Bana da 60 gün içinde cevap verecekler. Umarım bu çetelerden, yandaşlardan kurtuluruz” dedi.


“KADIN ÖZGÜRLÜĞÜ SADECE TÜRBAN DEĞİL”
Meclis’e türbanla giren vekillere değinen Akar, “Biz daha önce de söyledik yine söylüyoruz. Kadın özgürlüğü sadece kafaları kapatarak olmaz dedik. AKP adeta CHP’yi tahrik etti bir şeyler söyleyelim diye. Yaklaşan yerel ve genel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oyun oynamaya çalıştılar. Yıllardır mağdur edebiyatı yapıyorlar, yine yapmak istediler ancak biz oyuna gelmedik” diye konuştu. Demokratikleşme paketinin sadece türban paketi olduğunu belirten Akar, amacın paketi gereksiz maddelerle doldurup türbanı geçirmek olduğunu söyledi. Kadınların tek derdinin başörtüsü olmadığını dile getiren Akar, “Cinsiyet eşitliğinde sonlardayız, ülkemizde okuma yazma bilmeyenlerin yüzde 83’ü kadın. Kadına özgürlük veriyoruz diyen hükümet, aslında kadını eve tıkmaya çalışıyor” dedi.

02 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR