Çalışan anneler endişeli

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, önceki akşam yaptığı basın açıklamasında çalışan annelerin endişelerine değinerek, hükümetten ted...

BÜYÜT

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, önceki akşam yaptığı basın açıklamasında çalışan annelerin endişelerine değinerek, hükümetten tedbir almasını istedi.

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, dün sendika binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Anneler Günü dolayısıyla yapılan basın açıklamasında kadınların çalışma koşullarının ağırlığına dikkat çekildi. Pekin, “Çalışmak zorunda kalan annelerin üzerindeki yükü hafifletmek, erkekler kadar hükümetlerin de görevidir. Ailenin yapısında ve çocuk eğitiminde yaşanan aksaklıklar ileride toplumsal boyutta sorunlara yol açmaktadır. Bir çocuğun ilk öğretmeni annesidir. Bu nedenle devletin annelere sahip çıkması özellikle çalışan annelere yönelik tedbirler alması ve annelerin yaşadığı sorunların geniş çaplı olarak ele alınması gerekmektedir” dedi.

ANKET SONUÇLARI
Türk Kamu-Sen’in 538 çalışan kadınla bire bir görüşerek yaptığı anket sonuçlarını basın mensuplarıyla paylaşan Pekin, “Çalışan annelerin yüzde 32,3’ü sabah çocuklarından ayrılırken sorunlar yaşıyor. Çalışan kadınların yüzde 85,1’i kendilerine yeterince zaman ayıramadığını belirtiyor. Ayrıca çalışan annelerin yüzde 53,9’u ailesinin yakınında bir evde oturuyor. ‘Güvenceli bir çalışma yaşamı istiyorum’ diyen kadınların oranı yüzde 65,2 iken, bu oran çalışan annelerde yüzde 75,3’e kadar çıkıyor” dedi. Pekin ayrıca ankette kamu işyerlerinde baskı gördüğünü belirten kadınların oranının yüzde 62,8 olarak belirlendiğini söyledi.

11 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR