Taşçı projelerini açıkladı

        Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Birliği başkanlığına aday olan Ahmet Taşçı, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ile Minibüsçüler ve Otobüsçüler Oda...

 

 

 

 

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Birliği başkanlığına aday olan Ahmet Taşçı, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ile Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt’un katılımıyla gerçekleştirilen bir basın açıklaması düzenledi. Taşçı, açıklamasında projelerinden bahsederken, “Biz kimseyle polemiğe girmek istemiyoruz. İthamlara projelerimizle cevap vereceğiz” dedi.

 

BİRLİKTE DEĞİŞİM ZAMANI

‘Birlikte Değişim Zamanı’ sloganıyla yola çıktıklarını vurgulayan Taşçı, “Sizlerin desteğini alarak, var gücümüzle esnafımız için çalışacağımızın sözünü veriyorum” diye konuştu. En önemli vaadinin birliği esnafla yönetmek olduğunu belirten Taşçı, “Projeleri ben değil, biz yapacağız, birliğimizi ben değil biz yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

 

ESNAF SARAYI YAPACAĞIZ

Projelerinden kısaca söz eden başkan adayı Taşçı, “İzmit ve Gebze Esnaf ve Sanatkarları odalarımızı, yapacağımız Esnaf Sarayı’nda bir araya toplayacağız” dedi. Son derece modern şartlarda yapılacak olan Esnaf Sarayı’nda düğün salonu, misafirhane, kafeterya, toplantı salonu, konferans salonu ve eğitim salonu bulunacağını ifade eden Taşçı, “Böylece hem esnafımız hem de halkımız kazanacak” dedi.

 

BÜYÜKLERE SAYGI

Esnaflık yapmış büyükleri de unutmadıklarını belirten Ahmet Taşçı, “Ekonomik gücünü kaybetmiş, yaşlı, kimsesiz ve bakıma muhtaç üye esnaflarımızın barınabileceği bir sosyal tesis ve barınma evi, birliğimiz bünyesinde oluşturulacak” diye konuştu.

 

İHTİYAÇLAR GİDERİLECEK

İzmit ve Gebze dışındaki Darıca, Karamürsel, Gölcük, Kandıra, Körfez ve Derince ilçelerindeki odaların talepleri doğrultusunda mekan ve vasıta ihtiyaçlarını giderileceğini dile getiren Taşçı, böylece tüm odalarla kurumsal bütünlük sağlanacağını ve performansın artacağını söyledi.

 

ODALAR KURUMSALLAŞACAK

Gebze’de en kısa zamanda Esnaf Sicil Memurluğu oluşturulacağını vurgulayan Taşçı, “Böylece esnafımızın zaman ve maddi kaybı engellenecek” dedi. Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Birliği’nin kurumsallaşmasında önayak olacak bir de web sitesi müjdeleyen Taşçı, “Web sayfamıza entegre olacak şekilde Kocaeli Esnaf Yazılım Sistemi (KEYS) oluşturulacak ve esnafımız ihtiyacı olan belgeleri İzmit’e gelmeden elektronik ortamdan sağlayabilecek” şeklinde konuştu.

 

İŞBİRLİKLERİ ARTACAK

Esnafların en önemli giderlerinin sigorta ve akaryakıt maliyetleri olduğunu tespit ettiklerini dile getiren Ahmet Taşçı, “Bu sorunu ilçe bazında şirketler ile görüşmeler yaparak indirimler sağlayacağız. Böylece bir nebze de olsa esnaflarımızın maliyetleri düşecek. Kazanan birliğimiz, odalarımız, esnaflarımız ve sanatkarlarımız olacak” diye konuştu. KESOB ve kamu ile de işbirliklerine girişeceklerine vurgu yapan Taşçı, “Esnaf-Üniversite İşbirliği Platformu aracılığıyla düzenli olarak konferanslar ve seminerler düzenlenerek, esnafımıza teorik bilgiler verilecek. Esnafın nitelikli eleman ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Belli aralıklarla yerel yöneticiler ile esnafı bir araya getireceğiz. Böylece ticari hayatı geliştirmeye yönelik istişareler yapılarak, somut adımlar atılması sağlanacak” dedi.

 

YENİLİKTEN YANAYIZ

Her zaman yenilikten yana olduklarını belirten Taşçı, birlik bünyesinde uzman bir ekip ve Esnaf Havuz Sistemi (EHS) oluşturulacağını, böylece esnaf ve odaların AB hibelerinden, KOSGEB hibe ve kredilerinden, MARKA hibelerinden anında haberdar edileceğini söyledi. Birlik bünyesinde ayrıca Ar-Ge Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Eğitim Müdürlüğü, İdari Hizmetler Müdürlüğü, Halkla İlişkiler Müdürlüğü olacağını vurgulayan Ahmet Taşçı, “Böylece hedeflerimize daha hızlı ulaşıp, odalarımızın ve esnaflarımızın sorunları daha hızlı çözülecektir” diyerek, sözlerini noktaladı. Taşçı ayrıca 30-40 bin broşür bastırıldığını, gelecek hafta bu broşürlerin Kocaeli genelinde esnaf ve odalara dağıtılacağını söyledi. 

20 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR