Vergi affında taksit atlatma devri

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması için çıkan kanun kapsamında emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergileri ile idari para cezalarının ger...

BÜYÜT

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması için çıkan kanun kapsamında emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergileri ile idari para cezalarının geri ödemesine yönelik taksitler, iki aylık planlamayla da yapılacak.

Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanun 25 Şubat 2011 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yasanın belediyeleri ilgilendiren kısmında ise emlak, çevre temizlik, ilan, reklam vb. vergiler ile idari para cezaları yer alıyor. 31 Aralık 2010’dan önceki dönemlerden kalma vergilerin taksitlendirilmesi için de en geç 2 Mayıs 2011 tarihine kadar başvuru yapılması gerekiyor. Konuyla ilgili veri alt tabanını hazırlayan Derince Belediyesi de afiş ve bilbordlarla vatandaşlara gereken uyarıyı yapıyor.

İLK TAKSİT MAYIS’TA
İlgili borçların 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleriyle ödenebileceğini belirten Derince Belediyesi Gelir Birimi yetkilileri, yasada belirtildiği üzere taksitlerin isteğe bağlı olarak iki aylık periyotlarda ödenebileceğine vurgu yaptı. Gecikmeden dolayı kaynaklanan faiz ve zamların silindiğini de aktaran yetkililer, vatandaşların yazılı başvuru formları için bizzat kendilerinin yahut konuyla ilgili vekâlet verdiği kişilerin müracaat etmesi gerektiğini söyledi. TÜFE’ye göre yeniden hesaplanacak olan vergi borçlarını yeniden yapılandıran mükellefler, ilk taksitlerini mayıs ayında ödemesi gerekiyor.

17 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR