KOSGEB’den KOBİ’lere müjde

KOTO Başkanı İbrahim Keleş, dünkü meclis toplantısında KOSGEB’in büyüme eğiliminde olan KOBİ’ler için 4 milyarlık kaynak ayırdığını açıkladı.Kocaeli T...

BÜYÜT

KOTO Başkanı İbrahim Keleş, dünkü meclis toplantısında KOSGEB’in büyüme eğiliminde olan KOBİ’ler için 4 milyarlık kaynak ayırdığını açıkladı.

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) mart ayı meclis toplantısı dün Meclis Toplantı Salonu’nda Kocaeli Defterdarlığı Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Ayhan Yaman’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Yaman toplantıda Torba Yasa’da yer alan 214. maddenin Maliye Bakanlığı’nı ilgilendiren kısmı ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Yaman’ın sunumundan sonra KOTO Başkanı İbrahim Keleş, rekabet edilebilirliğin artırılması amacıyla KOSGEB’in KOBİ’lere 4 milyarlık bir kaynak ayırdığını açıkladı. Keleş, konuşmasının başında Serbest Mali Müşavir ve Muhasebeciler Odası’yla birlikte 6 Nisan Çarşamba günü Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde Torba Yasa’yla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini duyurdu.

KOSGEB’DEN KAYNAK
Daha sonra KOSGEB’in kredi desteğiyle ilgili açıklama yapan Keleş, “KOBİ'lerin ekonomimizin temelini oluşturduğu bilinen bir gerçektir. Zira işletmelerin yüzde 95'i küçük ve orta boy işletme tanımı içinde yer almakta, ancak yüzde 5'lik bir kısmı büyük işletme olarak adlandırılmaktadır. Geçen yıl KOBİ'lere yönelik 3 milyar lira kaynak aktarılarak verilen kredi, ekonomimizin canlanmasına neden olmuş ama yeterli olamamıştı. Önümüzdeki dönemde küçük ve orta boy işletmeleri destekleme kararını sürdürmeyi amaçlayan hükümetimiz, bu amaçla yeni bir kredilendirme çalışması başlattı. Buna göre KOSGEB, 4 milyarlık bir kaynağı yaklaşık 100 bin KOBİ'nin büyümesine, rekabet edebilirliğini arttırmasına ayırdı” dedi.

TSE’DE TEMSİLİYET
Keleş son olarak “Kocaeli Ticaret Odası tarihinde ilk kez Türk Standartları Enstitüsü gibi önemli bir kurumun Yönetim Kuruluna girmesi ve odamızın daha güçlü bir şekilde ulusal düzeyde temsil edilmesinin sağlanmasıdır. Bu başarıda bireysel olarak gösterilen duruşun ağırlığı kadar hiç kuşkusuz Kocaeli Ticaret Odası’nın etkinliği de rol oynamış ve bölgemizin ticari talepleri Ankara'da daha kolay ve güçlü bir şekilde dile getirilebilir hale getirilmiştir” şeklinde konuştu. Şubat ayı mizan raporunu KOTO Hesapları İnceleme Komisyonu Başkan Yardımcısı Güngör Şenkaya okudu. Rapor oy birliğiyle kabul edildi.

30 Mart 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR