İZKANTAŞ'lılar birlik oldu

Kısa adı İZKANTAŞ olan İzmit Kandıra Taşköprülüler’in oluşturduğu ve Gölcük Tersanesi’nde çalışan yaklaşık 110 kişi geleneksel olarak düzenledikleri b...

BÜYÜT

Kısa adı İZKANTAŞ olan İzmit Kandıra Taşköprülüler’in oluşturduğu ve Gölcük Tersanesi’nde çalışan yaklaşık 110 kişi geleneksel olarak düzenledikleri birlik, beraberlik ve dayanışma yemekli gecede tersaneye yeni işe başlayan 11 arkadaşlarına hoşgeldin dediler.

Sekapark Otel’de gerçekleşen ve geniş bir katılımla düzenlenen yemeğe Kandıralı Derince Garnizon Komutanı Albay Ali Kocatürk, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut, Taşköprülüler Dernek Başkanı ve aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Öznur Gökkaya, Kocaeli Kandıralılar Dernek Başkanı Harun Reşit Kocagöz, Körfez Taşköprülüler Dernek Yöneticisi Vedat Sezer, Kocaeli Aydınlar Ocağı yöneticilerinden Ahsen Okyar, Erdal Baykara, Recep Yıldız ve çok sayıda Gölcük Tersane çalışanları katıldı.

YÖRESEL “DARTI” YENDİ
Neşeli sohbet ortamında gerçekleşen yemeğin yanında, yemeğin organizatörü Şakir Akçer tarafından Kandıra yöresine özgü ve geleneksel yiyeceklerinden "Dartı" ikram edildi. İZKANTAŞ'ın bir araya gelmesini sağlayan ve sözcülüğünü yapan Şakir Akçer, ''Bu yemeğin Tersane’de çalışan İzmit Kandıra Taşköprülüler'in birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bir araya gelebiliyor olduklarını göstermesi açısından çok önemlidir. Bu toplantıları düzenlemeye başlamadan önce bir arkadaşımızın İzmitli ya da Kandıralı olduğunu öğrenebilmek için dört soruya ihtiyaç duyuluyordu.

LOBİ GÜCÜMÜZÜN GÖSTERGESİ
Bunlar klasik olacak ama nerelisin sorusunun cevabı hemen buralıyım oluyordu. Peki, neresinden İzmit'in köylerinden, hangi köyünden denildiğinde bilmezsiniz, Kandıra’nın bir köyü olarak geçiştirilmeye çalışılıyordu. Peki, Kandıra'nın hangi köyünde denildiğinde mutlu sona ulaşılıyordu. Ben de Kandıralıyım dediğimde tanışma gerçekleşiyordu. Şimdi bu organizasyonlarımızla artık İzmitli, Kandıralı olmayan bir arkadaşımız bile kendini fahri Kandıralı olarak hissettiğini belirtiyor. Artık bir mesajla İZKANTAŞ gönüllülerinin bir araya gelmesi bizim birlikteliğimizin ve bir lobi gücü olduğumuzun göstergesidir. Bu yemeğimize teşrif eden değerli bürokratlarımıza ve gönüldaşlarımıza katılımlarından ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

02 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR