TED Koleji, ilimize geliyor

Türk Eğitim Derneği (TED) Kocaeli'de yeni bir eğitim kurumunu hizmete açacak. Yuvacık Yeşilyurt Mahallesi Galip Erenoğlu Caddesi Orman deposunun yanı...

BÜYÜT

Türk Eğitim Derneği (TED) Kocaeli'de yeni bir eğitim kurumunu hizmete açacak. Yuvacık Yeşilyurt Mahallesi Galip Erenoğlu Caddesi Orman deposunun yanında hizmete girecek olan okulun tanıtımı dün Ramada Plaza İzmit’te düzenlenen basın toplantısı ile yapıldı.

 

SİSTEM ELEŞTİRİSİ

Okulla ilgili bilgilendirmede bulunan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’nun yanı sıra basın toplantısına TED Kocaeli Kurucu Temsilcisi Nilgün Çelebi de katıldı. Toplantıda konuşan Selçuk Pehlivanoğlu, “Türkiye’de hükümetten hükümete, hatta bakandan bakana değişen eğitim sisteminin yerine kalıcı bir eğitim sistemi kurmalıyız” dedi.

 

“FAYDA SAĞLAYACAĞIZ”

Toplantıda ilk olarak söz alan Nilgün Çelebi, “TED Koleji’ni Kocaeli'ye getirerek kentin değerine değer katmak istiyoruz” dedi. Selçuk Pehlivanoğlu ise, Türkiye genelinde 32 olan okul sayılarını yıl sonuna kadar 34 yapacaklarını söyleyerek, “Yeni okullarımızla test ile tost arasına sıkışmış öğrencilere soluk aldırıyoruz” dedi.

 

“KALICI BİR EĞİTİM SİSTEMİ OLMALI”

Eğitim sistemi üzerinden eleştirilerde de bulunan Pehlivanoğlu, “Yıllardır eğitim sistemimizde sorunlar yaşadık. Hükümetlerden hükümetlere, hatta bakandan bakana değişen bir eğitim sistemi ile eğitim sekteye uğradı. Bizler kalıcı eğitim modeliyle başarılı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Sadece okul başarısı değil öğrencilerimizin sosyal başarılarını da destekliyor ve önemsiyoruz” diye konuştu.

 

“ÖĞRETMENİ DE EĞİTİYORUZ”

Sadece öğrencilerin değil, öğretmenlerin de eğitiminin çok önemli olduğunu belirten Pehlivanoğlu şunları söyledi: “Bizim için öğrencilerimizin donanımlı şekilde yetişmesi çok önemli. Bunun için öğretmenlerin sürekli kendilerini yenilemelerini istiyoruz ve bunun için programlar yapıyoruz. Öğrencilerimizin uluslararası alanda başarısını artıracak kalitede eğitim veriyoruz” diye konuştu.

 

“EĞİTİM SİSTEMİ DİL ÖĞRETEMİYOR”

Eğitim sistemine yönelik eleştirisini sürdüren Pehlivanoğlu, şöyle konuştu: “Türkiye maalesef yabancı dil öğretmede başarılı olamıyor. Aslında bunun en önemli nedeni aslında tam manasıyla Türkçeyi öğretemiyor olmasıdır. Türkçeyi kaliteli bir şekilde öğrenen öğrenci İngilizce ve başka yabancı dilleri de kolayca öğrenebilir. Bu anlamda bizim eğitim kurumlarımızda belirlediğimiz hedef en az bir dili kusursuz öğrenmesini sağlıyoruz. Bununla birlikte iki dil daha öğretiyoruz. Okullarımızdan mezun olan öğrenciler aynı zamanda uluslararası bir diplomaya da sahip olmuş oluyor.”

 

“BURS İMKÂNI SAĞLIYORUZ”

Türkiye'de yıllarca yapılan yanlışın sadece parası olanların kaliteli bir eğitim aldığını ancak yüzde 73 gibi büyük alt gelir grubunun ise istendiği gibi kaliteli eğitim alamadığını söyleyen Pehlivanoğlu şunlara dikkat çekti: “Bizler eğitimde fırsat eşitliği olması gerektiğine inanıyoruz. Bu anlamda parası olan öğrencilerin kaliteli eğitim aldığı gibi olmayan alt gelir grubu öğrencilerimizin de kaliteli eğitim almasını istiyoruz. Bizler TED olarak bu güne kadar çok fazla alt gelir grubuna sahip öğrencilerimizin kaliteli eğitim almasını sağladık. Bu güne kadar 46 bin öğrencimizi burslu bir şekilde okuttuk ve sadece burs değil, harçlığını da karşıladık. Bugün itibari ile de bin civarında öğrenciye burs veriyoruz. Her şeyi devletten bekleyen bir anlayış içinde olmadık ve elimizden geldiğince devletimizin işini kolaylaştırdık.”

 

"OKSİJENİMİZ BOL"

TED Kocaeli Koleji yerleşkesi; şehrin gürültü ve karmaşasından uzak olan Yuvacık mevkiinde yapılacak. 18 bin metrekare arsa üzerine kurulmuş, 14 bin 300 metrekare kapalı inşaat alanı ve 3 bin 300 metrekare peyzaj alanı bulunan okulda; yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, spor salonu, konferans salonu, 2 adet yemekhane, açık ve kapalı spor alanları, mini futbol ve badminton sahaları, jimnastik ve dans salonları, özel oyun salonları, sanat atölyeleri, cam seramik atölyesi, fen matematik atölyesi, fizik kimya laboratuvarı ve organik tarım alanları gibi cazip fırsat bulunuyor. Muharrem İBRAHİMOĞLU

10 Şubat 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR