Duyar: İktidar olumsuzluklarında istikrarlı

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar, hafta sonunu son derece yoğun bir şekilde geçirdi. Gölcük Değirmendere Sahili’nde vatandaşla...

BÜYÜT

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar, hafta sonunu son derece yoğun bir şekilde geçirdi. Gölcük Değirmendere Sahili’nde vatandaşla buluşan ve seçmenden 7 Haziran Genel Seçimleri için oy isteyen Duyar, “Milli ittifakın iktidarıyla herkes mutlu olacak. Biz herkesimi mutlu edecek projeler üreten bir kadroyuz” dedi.

 

DEĞRİMENDERE’YE ADETA ÇIKARMA YAPTILAR

Değirmendere’de neredeyse sıkılmadık el bırakmayan Duyar’a Değirmendere’de ki programları sırasında Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız ve Saadet Partisi Milletvekili adayı Metin Tunca’da eşlik etti. Gerek Değirmendere esnafının sıkıntılarını dinleyen adaylar Atatürkçü Düşünce Derneği’ni de ziyaret etmeyi ihmal etmediler. Duyar, “Daha demokratik bir ülke için milli ittifak kadrolarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderin” dedi.

 

YOL KESTİ, HAYIRLI OLSUN DEDİ

Değirmendere’de ki programın ardından Kandıra köylerine giden Duyar’a burada bir diğer milletvekili adayı Remzi Kaya eşlik etti. Kandıra köylerine giderken yol üzerinde bir çoban amca tarafından durdurulan milletvekili adaylarına amcanın desteği görülmeye değerdi. Amca, “Şimdiden vekil oldunuz. Hayırlı, uğurlu olsun" diyerek milletvekilli adaylarını mutlu etti.

Milletvekili adayları ameliyat olan ve yakın zamanda eski sağlığına geri kavuşan Kandıra Gebeşler Köyü Muhtarı Recep Alçın'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında muhtar ve köylüler konuklarını bol bol ikramlarla karşıladı.

 

BOL KÜLTÜR ALIŞVERİŞLİ BİR GÜN OLDU

Daha önce Kitap Fuarı’na gitmesine rağmen kitap fuarı kapanmadan çocuklarını kitaplarla buluşturmak isteyen Duyar, bu kez de milletvekili adayı İbrahim Bıyıklı ile birlikte stantları dolaştı. Heyet ilk etapta Alperen Ocakları standına geçerek burada gençlerle birlikte fikir alışverişinde bulundular. Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği'nin standını ziyaret ederek düşünce ve kültür dergisi Çilingir'in ilk sayısını almayı da ihmal etmediler. KIHMED'in  yönetim kurulu üyeleri de dergileri hakkında bilgilendirdiler. Araştırmacı Yazar Oğuz Çetinoğlu'nun da engin bilgilerinden nasiplenen Duyar’a Yazar Çetinoğlu Türklerin Muhteşem Tarihi adlı kitabını güzel temennilerini ifade ederek imzaladı.

 

"EVLATLARIMIZIN MUTLULUĞU EN BÜYÜK KEYFİMİZ"

Stantları dolaşırken büyük kızı Hatice Kübra’ya ve ortanca kızı Neslihan’a da kitap hediye etmeyi ihmal etmeyen Duyar, “Bugün kitap fuarına büyük kızım Hatice Kübra ve ortanca kızım Neslihan'la birlikte gittim.  Çocuklarımıza verdiğimiz en güzel armağan kitaplar. Alperen Ocakları Derneği Başkanı Kadir Aktaş' da biz gibi düşünerek evlatlarımızı sevindirdi. Milletvekili adayımız İbrahim Bıyıklı’nın ve Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Sedat Doğu’nun 5 yaşındaki oğlunu da unutmayarak onlara da kitap hediye etmek istedik. Burada değiller babalarına takdim ediyorum. Yoğun çalışmalar esnasında evlatlarımızın mutluluğu bizlerin en güzel keyfi. Rabbim onları vatana millete hayırlı evlatlar olarak yetiştirmemizi nasip etsin” dedi.

 

GAZİANTEPLİLERDEN DAVULLU ZURNALI KARŞILAMA

Daha sonra heyet,  Kocaeli Gaziantepliler Derneği'nin geleneksel pikniğine katıldı.  Dernek başkanı Hasan Özaygut ve yönetimi davullar ve zurnalarla heyeti karşıladı. Duyar, kendisini karşılayan davulculara bahşiş vermeyi ihmal etmedi. Daha sonra Özaygut ve beraberindekilerle birlikte ülke ekonomisi üzerine koyu bir sohbet gerçekleştirdiler. Duyar, “Üreten bir ülke konumuna geçerek ve faiz belasından kurtularak iyi bir ekonomiye sahip olabiliriz” dedi.

 

ERZURUMLULARLA BAR OYNADILAR

Kocaeli Erzurumlular Derneği Federasyonu’nun düzenlediği geleneksel piknik şölenine de katılan Duyar’a bu programda da Büyük Birlik Partisi Başkanı Nihat Yıldız ve milletvekili adayı Remzi Kaya eşlik etti. Erzurumluların pikniğine kent protokolünün ilgisi de yüksekti. Erzurumlular hep birlikte protokolle birlikte Erzurum Bar’ı oynadılar. Duyar burada “8 Haziran da daha geniş bir halayı İnşallah çekeceğiz” dedi. Aslen Erzurumlu olan Kaya’ya ise hemşerileri şiirlerle karşıladı.

 

AİLE SOFRASINA KONUK OLDULAR

Piknik alanında heyet, Büyük Birlik Partisi Başiskele İlçe Başkanı Arif Aktepe ve Büyük Birlik Partisi İl Yönetiminden Zülküf Eta'nın hazırladığı aile sofrasına konuk oldu.  Burada Duyar, “Rabbim sofraların Halil İbrahim bereket versin” diyerek teşekkür etti. Büyük Birlik Partisi Çayırova İlçe Başkanı Ümit Kıyıcı'nın daveti üzerine Çayırova ilçe teşkilatında teşkilatlarla bir araya gelen Duyar ve beraberindekilere bu programda da Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak ve milletvekili adaylarından Yusuf Aksu’da eşlik etti. 

 

TEŞKİLATLARA MESAJ VERDİLER

Teşkilata seslenen protokol mensupları teşkilatlara ortak mesaj verdiler. İl başkanı, ilçe başkanları ve de milletvekili adayları teşkilat üyelerinin her birinin bir milletvekili adayı gibi çalışmasını vurguladı. Programda iktidarı eleştiren  Duyar, “Her yerde istikrar var algısı oluşturmaktalar. Evet her yerde dedikleri gibi bir istikrarları var o da olumsuzluklar istikrarıdır” dedi

 

ÇİFTLERİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞTILAR

Heyetin son durağı ise, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Çelik'in oğlu Musa Çelik ve gelini Fatma Çelik'in düğün merasimleri oldu. Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız ve milletvekili adayları Av. Zafer Mutlu, Remzi Kaya ve de Metin Tunca’yla birlikte düğüne katıldılar. Duyar, Genç çifte birlikte saadet dolu bir hayat diledi.

25 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR