İşte Kocaelispor’un yeni yöneticileri (10)

“Kocaelispor’un Yeni Yöneticileri” röportaj dizimizde bugünkü konuğumuz, 10. sırada diziye katılan Yaşar Can oldu. Mevcut yönetimin en tecrübeli birka...

BÜYÜT

“Kocaelispor’un Yeni Yöneticileri” röportaj dizimizde bugünkü konuğumuz, 10. sırada diziye katılan Yaşar Can oldu. Mevcut yönetimin en tecrübeli birkaç isminden biri olan Yaşar Can, 6. dönemine adım attı. Görev daveti aldığı her an bu görevden kaçmayan ve kabul eden Yaşar Can, Öz Can Pişmaniyelerinin yöneticisi konumunda bulunuyor. İşte Yaşar Can ile yaptığımız röportajımız:

‘TESİSLER KOCAELİSPOR’UN MALIDIR’
Kocaelispor tesisleri konusunda net bir tavrınız var. Söyleşiye buradan başlamak istedik. Tesisler konusunda neler söyleyeceksiniz?
Bizim kent büyüklerine saygımız her zaman vardır. Kent yöneticileri bizim büyüklerimizdir. Ama doğru olanları da saptamak bizim görevimizdir. Bugün küçücük çocuğa bile sorsanız, Kocaelispor’un tesislerinin kimin olduğunu, o da size Kocaelispor diyecektir. Bunun için spekülasyona bile gerek yok. Tesisler Kocaelispor için yapılmıştır ve Kocaelispor’un malıdır.

Bu yönetimi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ben göreve davet edildiğim zaman hiçbir an düşünmeden kabul ettim. Her yönetimle uyum içerisinde çalıştım. Görevim neyse onun fazlasını yapmaya çalıştım. Benden isteneni yerine getirdim. Zaten yönetimde olmasam da hep yönetici gibi destekler vermeye devam ettim. Rafet Kırgız ile de görüştüm ve başkanımın teklifini kabul ettim. Kendisi deneyimli bir isim. TFF’de görev almış bir isim. Kayyum dönemini de iyi yönetti. Gelen teklifi hemen kabul ettim. Hiç sorun çıkarmadım. Çünkü biliyordum ki, bu yönetim farklı olacaktı. Bu yönetim kulübün kapanmaması için görev yapacak tarihi bir yönetim kuruluydu. Ben de bu yönetimde olmayı kabul ettim. Durum bundan ibarettir.

HERKES DESTEK VERMELİ
Yönetim kurulu sizce yeteri kadar deksek görüyor mu?

Şu anda yönetim kuruluna bakış açısı gerçekten çok iyi. Biz bu kentte doğduk. Kentin yapısını iyi biliyoruz. Bu yönetim gerçekten çok şeffaf bir yönetim. Biraz zaman gerekiyor. Göreve yeni gelen bir yönetim kuruluyuz. Gerçekten çok zorlu bir dönemden geçiyoruz. El birliğiyle bu zorlukları aşmak durumundayız. Bunun için de, herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. Bu sadece bu yönetimin altından kalkacağı bir yük değildir. Bu yükü herkes eşit paylaşmalıdır. Bu takım kentin takımıdır. Büyükşehir Belediye başkanımız da bunu sık sık vurgulamaktadır. Kentin sahip çıkması gerekir. Hem yönetime ve hem de dolayısıyla takıma. Bu mücadele tüm kentin mücadelesidir. Bugün tüm ülke bu takımı gıpta ile izliyor. Çocuklar gerçekten çok karakterli çocuklar. İnanıyorum ki, biz bu yönetim ve takımla çok güzel işler yapacağız. Basınımızın da Kocaelisporluluğundan kesinlikle şüphemiz yok. Onlar da takıma sahip çıkıyorlar. Bunu ben yıllardır bu kentte yaşayan bir hemşeriniz olarak görüyorum ve eminim. Bunun sonucunda da, birlik ve beraberlik sürdüğü müddetçe, başarısız olmak bana imkansız gibi geliyor.

KARAKTERLİ BİR TAKIM…
Takımı nasıl buluyorsunuz?

Futbol takımımız gerçekten de çok karakterli bir takım. Kesinlikle dürüst çocuklara sahibiz ve bu bizim için bir şans. Çocuklar gerçekten de büyük bir özveri ile takımı buraya kadar getirdiler ama bundan sonra daha da ileri götüreceklerdir. Her biri çok yetenekli çocuklar. Büyüklere de ağabeylik yapıyorlar.

Ofspor maçını nasıl değerlendiriyorsunuz?..
Çocuklar o kadar iyi niyetli ki, maç 3-0 olmuş hala farkı artırmaya çalışıyorlar. Karakterli bir takım demem bu yüzden zaten. Ama tabii ki bunun sonucunda kalede 2 gol birden gördük. Oyun içerisindeki sakatlıklar da oyun düzenini bozdu elbette. Ama bunlar olacaktır. Bunlara hazırlıklı olmak lazım.

Vali bey ve Karaosmanoğlu için neler söylersiniz?
Vali bey gerçekten de gelmiş geçmiş en iyi valilerden biridir diyebilirim. Kocaelispor için çok büyük işler yaptı. Kocaelispor kulübünü kapanmaktan kurtardı. Kendisine minnettarız. Büyükşehir Belediye başkanımızın desteklerini ise söylemeye gerek yok. Bugün Türkiye’de herkes bunu biliyor.

YAŞAR CAN KİMDİR?
2 Ağustos 1970 İzmit doğumlu olan Yar Can Üniversite mezunu. Özcan Pişmaniyelerinin sahibi olan Yaşar Can, İzmit Belediyesi meclis üyesi olarak görev yapıyor ve GKD’nin kurucularından biri. Evli olan Yaşar Can, Kocaelispor’da 6. dönemini yaşıyor.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR