Fizomer'in sahibi Metin Demireli gelecek hesaplarından bahsetti

Metin Bey, sizi tanıyabilir miyiz? 1968 yılında Malatya’nın Arguvan ilçesinde dünyaya geldim. Ailem, bir yıl sonra İstanbul’a göç etti. Eğitim hayat...

Metin Bey, sizi tanıyabilir miyiz?

1968 yılında Malatya’nın Arguvan ilçesinde dünyaya geldim. Ailem, bir yıl sonra İstanbul’a göç etti. Eğitim hayatımın liseye kadar olan bölümünü İstanbul’da tamamladıktan sonra 1987 yılında üniversite eğitimim için Ankara gittim. Hacettepe Üviversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinden mezun olduktan sonra yine İstanbul’a döndüm. 10 yıl İstanbul’da Fizyoterapist olarak mesleğimi icra ettim. 2001 Yılında İzmit’e yerleştim. Kızılay Tıp Merkezi’nde dört yıl kadar çalıştım. Sonrasında ise Fizomer’i kurduk.

 

Fizomer, ne zaman ve kimler tarafından kuruldu?

FİZOMER’i, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak 2006 yılında üç ortak olarak kurduk. Kurucuları arasında Dr. Güven Mert, Dr. Faruk Aygün ve benim. Üç yıl önce ortaklarımdan ayrıldıktan sonra A Tipi Tıp Merkezi statüsünde Yahya Kaptan Mah. Demokrasi Bulvarı No: 10 ‘da 2.500 metre kare alanda  hizmetlerimize devam etmekteyiz.

 

Fizomer Tıp Merkezi olarak kadronuzdan  ve Fizik Tedavi alanlarınızdan bahseder misiniz?

2006 yılında sadece Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak çıktığımız yolculuğumuzda 2015 yılı itibariyle Fizomer Tıp Merkezi olarak doktor kadromuzda Beyin Cerrahı Opr. Dr.Bülent Yıldız, Ortopedi’de Opr. Dr. Mehmet Apaydın, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonda Uzm Dr. Ayşe Özgül Aytekin, Uzm Dr. Ümit Akbaş, Uzm Dr. Turgay Özaltın, Uzm Dr. Ersin Şahin  bulunuyor. Fizik Tedavinin bütün dallarında hizmet veriyoruz.

Yutkunma Rehabilitasyonunda İzmit’te tekiz. Bu alanda Fizyoterapist Saltuk Gazi Sesigüzel bünyemizde görev yapıyor. Solunum Rehabilitasyonunda Fizyoterapist Halil Aksoy, Uzay Terapisi konusunda Fizyoterapist Fikret Aras, Konuşma Terapisinde  Yasemin Tekin, Lenf Ödem-Kayropraksi- Manuel Terapide Uzm.Fizyoterapist Mehmet Ünal, idrar inkontinansı (İdrar Kaçırma) Fizyoterapist Elifcan Doğan, Nörolojik Rehabilitasyonda Uzm. Fizyoterapist Fırat Aldemir, Fizyoterapist Ümit Yılmaz, Fizyoterapist Sema Eren, Fizyoterapist Gökhan Şaşmaz, Ortopedik Rehabilitasyonda Fizyoterapist Ümit Duman, Klasik Fizik Tedavisinde Fizyoterapist Seda Sayar ve Fizyoterapist Metin Demireli görev yapmaktadır.

Duyu Bütünleme Tedavisinde Fizyoterapist Fırat Aldemir ve Fizyoterapist Elifcan Doğan ile mayıs ayında hizmete başlayacağız. Özellikle spastik çocuklarda ciddi sonuçlar alındığını müjdeleyebilirim.

 

Fizomer Tıp Merkezi olarak hedeflerinizden bahseder misiniz?

Kocaeli Bölgesinde yakın bir zamana kadar Fizik Tedavi ile ilgili yeterli doküman,cihaz, ekipman ve kadro yetersizliğinden büyük kentlere ve özellikle İstanbul tercih sebebi oluyordu. Burumda hastaların aldıkları hizmet hem daha pahalı hem zaman kaybına hem de enerji kaybına sebep olmaktaydı. Fizik Tedavi alanındaki kadromuz Türkiye genelindeki en iyi  bir kaç özel kuruluştan biridir. Bizim önceliğimiz ve hedefimiz; Tedavilerin uzmanlar tarafından yapılmasını sağlayarak hizmet sürekliliğini, kurumsal güvenirliği  oluşturmaktır. Çünkü sağlık başka bir şeye benzemez. Fizomer Tıp Merkezi bünyesinde çalışanlar olarak ‘’İnsan değerlidir, özellikle Fizomer Tıp Merkezi için daha değerlidir.’’

 

Hastalara ne gibi kolaylıklar sağlıyorsunuz?

Tıp Merkezimize gelen hastalarımızla yakınlığımız içeriye adımını atmasıyla birlikte başlar. Tedavisi için gerekli şartlar oluşturulur ve tedavisi en iyi şartlarda yapılır. Tedavinin yanı sıra  hastalarımızı taşıma anlamında da önemli bir yapılanmamız var. Altı araçlık bir filoyla hastalarımızı buraya getirip evlerine geri götürüyoruz ve bu filoyu büyütmeyi de planlıyoruz zaman içerisinde. Bugün İzmit'in tümüne bu hizmeti sunuyoruz ama zaman içerisinde diğer ilçelere de taşıma hizmeti vereceğiz. Tabi tüm bu adımlar bir stratejik plan ve hedefler manzumesi içerisinde organize edilmeli. Hata yapma lüksü olan bir sektör değil bizimkisi. Çünkü, söz konusu olan sağlık.

 

Sağlık kuruluşları için kalite ve hizmet, hiç bitmeyen bir yolculuk olarak tabir ediliyor. Hastaneniz bu yolculuğun neresinde yer alıyor?

Bizim sistemimiz açıkçası Hümanizme dayanıyor. Yani insan odaklı çalışıyor, çözüm odaklı yaklaşıyoruz insanlara. Kar odaklı ya da ciro odaklı değiliz. İmkanı olmayan birisi bu kapıdan girdiği zaman tedavi olamadan giderse bu çok acı bir durum bizler için. Ve şunu özellikle belirtmek istiyorum; gerçekten imkanı olmayan insan gelip sizden bir şey istemiyor. “Peki, ben bir düşüneyim” diyor ve gidiyor. Bizim insanımız onurludur, gururludur. Bunun farkındayız biz ve elimizden geldiğince çözüm odaklı olmaya çalışıyoruz. Bizim bir çok kez sadece devletten aldığımız katkı payıyla yetinerek burada hasta baktığımız, tedavi ettiğimiz olmuştur. O insanı buradan hastalığıyla gönderip, ıstırap duyarak gece uyuyamayacağını bildikten sonra, açıkçası her şey anlamını yitiriyor. Biz insanların sağlık hakkını korumaya özen gösteriyoruz. Keşke tüm özel sağlık hizmeti sunan kurumlar bu hassaslıkta olsalar.

 

Hastanenizdeki fiyat-kalite endeksi hakkında neler söylemek istersiniz?

Ben yedi yaşımdan beri çalışma hayatımın içindeyim. Para her zaman kazanılır. Ancak önemli olan ahlaki değerlerle ve işin hakkını sonuna kadar vererek para kazanmaktır. Yukarıda dediğim gibi bizler maddi durumu yerinde olmayan  hastalarımız için fedakarlıklar yaparak tedaviler gerçekleştirdik. Ancak hiçbir koşulda kalitemizden ödün vermedik. Ayrıca Merkezimiz, iddia ediyorum, diğer merkezler içerisinde fiyat-kalite endeksi göz önüne alındığında bölgede en iyi hizmeti veren kurumdur. Ayrıca fiyat politikamız herkesin ulaşabileceği bir noktadadır. Yine tekrarlıyorum buna rağmen asla ödün vermeyeceğimiz şey; kaliteli sağlık hizmetidir.

 

Anlaşmalı olduğunuz kurumlar hangileridir?

SGK, Bankalar, Özel Sigortalar, Yurtdışı Sigortalar, Dernekler, Sendikalar, Spor Kulüpleri.

 

Türkiye’deki sağlık sektörünün önemi ve gidişatı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye’de sağlık sektörü önemli dönüşümler geçiriyor. Bunlara sadece bir perspektiften bakmak yanlış olur. Çoklu okumalar yaparak, bir çok farklı noktadan bakarak bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Açıkçası sağlık sektörü demagoji kaldırabilecek bir alan değil, üzerinden siyaset yapılacak ya da başka hesaplar görülmek için kullanılabilecek bir alan değil. Bu konuda herkes dikkatli olmalı diye düşünüyorum, çünkü biz sağlık sektörü olarak doğrudan insan hayatıyla ilgili kararlar alan bir iş koluyuz. Açıkçası gelecekle ilgili küresel bazı trendler var sağlık sektöründe ve bunlara bir çok devlet çözüm arıyor. Ancak sektörün çok daha gelişerek ilerleyeceğini ve anlamda kalitenin çok daha artacağını düşünüyorum.

18 Nisan 2017 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR