Bilgievleri’nde yaz etkinlikleri sona erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri’nde yaz boyunca devam eden birbirinden eğlenceli ve eğitici etkinlikler, SDKM’de gerçekleştirilen kapanış p...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri’nde yaz boyunca devam eden birbirinden eğlenceli ve eğitici etkinlikler, SDKM’de gerçekleştirilen kapanış programıyla sezonu bitirdi.

 

YAZ TATİLİ DOLU DOLU GEÇTİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgievleri, yaz etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik düzenlediği birbirinden eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle yaz tatilinde de hız kesmedi. Değerler Eğitimi, spor branşları, kulüp faaliyetleri, doğa kampları, satranç ve akıl oyunları, sinema seansları, İngilizce kampları gibi etkinliklerin bulunduğu yaz okulunda öğrenciler, yaz tatilinde eğlenirken öğrenmenin keyfini çıkardı.

 

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Şehitlerimiz için saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an tilavetiyle başlayan program, öğrencilerin okuduğu birbirinden güzel ilahilerle devam etti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın katıldığı programda, Büyükşehir Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil hazır bulundu. SDKM’de gerçekleştirilen programa Bilgievleri personeli, eğitmenleri, öğrenciler ve veliler de katıldı. Öğrenciler yaz boyunca yaptıkları faydalı etkinlikleri ve aldıkları eğitimlerden öğrendiklerini sergiledi.

 

“ŞEHİTLER İÇİN HATİM İNDİRİLDİ”

Bilgievleri’nde yaz okulunda Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrenciler kendi seçtikleri sureleri okudular. Peygamber Efendimiz’den övgü ile bahseden şiirlerin okunduğu programda duygulu anlar yaşandı. Bilgievi eğitmenlerinin çalıştırdığı öğrencilerden oluşan koronun seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler geceye renk kattı. Daha sonra şehitlerimizin ruhuna okunan Hatm-i Şerifler için İl Müftüsü Yusuf Doğan hatim duası yaptı.

 

“GENÇLERİMİZİ İYİ YETİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR”

Gerçekleştirilen yaz etkinlikleri kapanış programında katılımcıları selamlayan Başkan Karaosmanoğlu, ”Bizim için en büyük kazanç sizin gibi gençleri yetiştirip hayata hazırlamaktır” dedi. Şeyh Edebali’nin, “İnsanı yücelt ki devlet yücelsin” sözünü hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim gayretimiz insanımızı yüceltmek yönündedir. İnsanı yüceltmek de bilgi, ilim ve iman ile olur” şeklinde konuştu. Bilgievlerinde bu yaz 6000 öğrencinin yaz etkinliklerinden faydalandığına değinen Başkan Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanlarına ve yöneticilere seslenerek, “Kocaeli’ndeki gençlerimiz 6000 kişiden ibaret değil. Bütün gençlerimize ulaşıp, her biri ile ilgilenip iyi yetişmelerini sağlamamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

 

ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ SERGİLENDİ

Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi öğrencilerinin yaptığı birbirinden güzel yağlı boya resimler, salonun fuaye alanında sergilenerek katılımcıların beğenisine sunuldu.

 

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Program sonunda, Bilgievleri’nde yaz etkinlikleri kapsamında yapılan Siyer-i Nebi ve Değerler Yarışması ve Bilgievleri arası satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. Siyer-i Nebi ve Değerler Yarışması ortaokul branşında;

Mimar Sinan Bilgievi’nden Sevgi Oğur,

Gazi Akçakoca Bilgievi’nden Muhammed Salih Kaplan

Mimar Sinan Bilgievi’nden Rabia Nur Kaya

ödüllerini Başkan Karaosmanoğlu’ndan aldı.

 

Siyer-i Nebi Ve Değerler Yarışması ilkokul branşında;

Maria Anne Bilgievi’nden Ceylin Ertürk
Mimar Sinan Bilgievi’nden Canan Oğur
İbn-i Sina Bilgievi’nden İbrahim Baştan ve Kazım Karabekir Bilgievi’nden Eren Kahveci

ödüllerini Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş’tan aldı.

 

Bilgievleri arası yapılan satranç turnuvasında dereceye giren Bilgievleri;

Maria Anne Bilgievi
Mehmet Akif Ersoy Bilgievi
Fatih Sultan Mehmet Bilgievi

öğrencileri ödüllerini İl Müftüsü Doğan’dan aldı.

Ödül töreninden sonra tüm yarışmalarda dereceye giren öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

15 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR