Arı: Emanete hakkını vererek sahip çıkacağız

Ülkü Ocakları’nın yarım asırlık tarihini gözden geçirdiğimiz takdirde bugünlere emek ve mücadeleyle gelindiğini belirten MHP İl Başkan Adayı Sedat Ar...

BÜYÜT

Ülkü Ocakları’nın yarım asırlık tarihini gözden geçirdiğimiz takdirde bugünlere emek ve mücadeleyle gelindiğini belirten MHP İl Başkan Adayı Sedat Arı, Ülkü Ocakları'nın Başbuğ Türkeş'in emaneti olduğunu vurguladı. Arı; “Emanete hakkını vererek sahip çıkacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkan Adayı Sedat Arı ve ekibi, il kongresi öncesi fikir değerlendirmesinde bulunmak için Kocaeli Ülkü Ocaklarını ziyaret etti. Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan ve yönetimi, bir kısmı ülkü ocaklarından yetişen Sinan Yıldız, Koray Keskin, Avukat Özhan Kurt ve Gökmen Türengül’ü samimiyetle karşıladı.  Ülkücü Hareketin fedakâr ve sosyal maliyeti ağır bir hareket olduğunu da dile getiren Arı, herkesin bu hakikatleri bilerek hareketlerine yön vermesi gerektiğine söyledi.

 

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN EMANETİ

Arı, “Türklük uğruna, ezanlar dinmesin bayraklar inmesin diye ülkücüler canlarını ortaya koydu. Ülkücülerin verdiği mücadeleyi anlatmakta kelimeler kifayetsiz kalır. Ancak herkes davasının farkında olmalı davanın menfaatini kendi menfaati olarak bilmeli, kendisini davanın önüne geçirmeye çalışmamalıdır. Başbuğ Türkeş'in Türk milliyetçilerine bıraktığı en büyük emanetlerden birisi MHP, diğeri de Ülkü Ocakları'dır” şeklinde konuştu.


İL YÖNETİMİMİZE ÖZELLİKLE DİKKAT ETTİK

Milyonlarca Türk gencini bünyesinde barındıran, eğiten, onlara Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti kazandıran Ülkü Ocaklarının ülkenin geleceğinin garantisi olduğunu belirten İl Başkan Adayı Arı, oluşturdukları il yönetiminde özellikle ocaklarda yetişen, onların sorun ve sıkıntılarını gündeme getirebilecek isimleri yazdıklarını söyledi. Ziyaretten dolayı memnuniyeti dile getiren Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Özcan, başkan adayı Arı’nın temennileri için teşekkür etti.

26 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR