Akbulut: Tüm meslektaşlarımızın oylarına talibiz

Meslekte Birlik Grubu KSMMMO Başkan Adayı Hamit Akbulut, kongre öncesinde hedeflerinden bahsetti. Vizyoner ve analitik yaklaşım gösteren bir yönetim a...

Meslekte Birlik Grubu KSMMMO Başkan Adayı Hamit Akbulut, kongre öncesinde hedeflerinden bahsetti. Vizyoner ve analitik yaklaşım gösteren bir yönetim anlayışını odaya hakim kılacağını belirten Akbulut, “Objektif ve şeffaf, alanında etkin, çözüm odaklı ve proaktif, diyalog ve işbirliğini esas alan, yönetişime önem veren, hesap verebilir, mutlu meslektaş hedefleyen, meslektaşlarının yanında olan, tüm meslektaşlarımıza aidiyet duygusu sağlayacak, uzmanlaşmaya önem veren, daha katılımcı ve çoğulcu, mevcudu paylaşan değil, pastayı büyüten oda hayal ediyoruz” diyerek nasıl bir oda hayal ettiğini sıraladı.

 

“TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN GÖNÜLLERİNE TALİBİZ”

Hamit Akbulut, “Hak ve hukuk çizgisinde olmak ve üretilen katma değerden hak ettiği payı ve alın terinin karşılığını almak isteyenleri de bu erdemli mücadelede meslekte birlik ile saf tutmaya davet ediyoruz. Mayıs ayı sonunda yapılacak olan KSMMMO olağan genel kurul seçimlerinde Meslekte Birlik Grubu adına tüm meslektaşlarımızın oylarına ve gönüllerine talibiz. Meslek yasalarının günümüz ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir anlayışla, uluslararası kriterler ışığında yeniden düzenlenmesini sağlayacağız. Meslekte Birlik Grubu olarak çatı kuruluşumuz olan TÜRMOB’ta yönetim çoğunluğunu elde etmemiz durumunda, TÜRMOB eliyle meslekte ihtisaslaşma konularına ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

“MEVCUT İŞ YÜKÜNÜ AZALTACAĞIZ”

Akbulut, “Meslek yasamızın, bütüncül bir bakış açısı ve günümüz ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir anlayışla, uluslararası kriterler ışığında yeniden düzenlenmesini sağlayacağız. Meslekte niceliksel ve niteliksel yapıyı planlayarak mesleğimize saygınlığı arttıracağız. Mesleğimiz üzerinde bulunan ağır iş yükü ve angaryalardan kurtulmak için harekete geçeceğiz. Kamu kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu bilgilerin, yine kamu kurum ve kuruluşlarının sistemlerinden alınması için girişimlerde bulunacağız. Kamu kurumlarının teknolojik alt yapılarından meslektaşlarımızın yararlanması için çalışmalar başlatacağız. Meslek mensuplarımızın aynı bilgileri ayrı ayrı kuruluşlara vermesinin önüne geçip, mevcut iş yükümüzü ve angaryaları azaltıcı çalışmalar yapacağız” dedi. 

 

“YENİ İŞ OLANAKLARI OLUŞTURACAĞIZ”

Sözlerine devam eden Hamit Akbulut, “Mesleki etik kurallarımız öncülüğünde yeni iş olanakları oluşturarak mesleki planlama ile uluslararası uygulamaları da gözeterek haksız rekabetin önüne geçecek çalışmalar yapacağız. Haksız rekabet mesleki saygınlık ve meslek mensubu sayısındaki plansız artıştan kaynaklanmaktadır. Bu sorunu, paydaş kurumların karar alma süreçlerinde yer alarak temelden çözeceğiz. Uluslararası mesleki gelişmeler ışığında, vizyoner bir bakış açısıyla meslek içi eğitim ve etik eğitimlerimizi sürekli hale getirerek sinerji oluşturacağız. Uluslararası uygulamalar çerçevesinde odamız ve meslek mensuplarımızın kurumsallaşmasına yönelik gerekli adımları atacağız. Kurumsallaşma çalışmalarında meslektaşımıza her türlü desteği ve katkıyı sağlayacağız” ifadelerine yer verdi. 

 

HAMİT AKBULUT KİMDİR?

Aslen Ardahan Posoflu olan Hamit Akbulut, 1970 Kars doğumlu. Ailesi ile Derince’ye taşınarak Kocaeli’ye yerleşti. İzmit Ticaret Lisesi ve açık öğretim işletme mezunu. 1989’dan itibaren bağımlı çalışmakta iken 2000 yılında Körfez’de büro açarak bağımsız olarak çalışmaya başladı. 2013 yılından itibaren İzmit’te mesleğini icra etmekte. KSMMMO Meclis Üyeliği, Mesleki Araştırma ve Mevzuat Komisyonu Başkan Yardımcılığı, Körfez Temsilciliği Başkan Yardımcılığı, Körfez Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Meclis divan yöneticiliği görevlerinde bulundu. Halen İlimtepe KYK Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği ile Kocaeli Aydınlar Ocağı İlim İstişare Kurulu Üyeliği yanı sıra Kocaeli Ardahan Posoflular Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmekte. Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin bir önceki başkanlık görevini yürüttü. 2016 Olağan Genel Kurulu’nda Meslekte Birlik Grubu tarafından KSMMMO Başkan Adayı olarak gösterildi. Evli ve 2 erkek, bir kız çocuk babası.

 

11 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

üstad - açık öğretim işletme mezunu iseniz diplomanızı bu gazete aracılığı ile yayınlarsanız sevinirim çünkü herkes sizi lise mezunu diye biliyor

Yanıtla . 0Beğen 11 Mayıs 14:49
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR