Kartepe Eşme’de denetlenen 60 işyerinden 13’ünde ruhsat yok

Eşme Mahallesinde işletmelere yapılan denetimlerde ekipler, işyerlerinin ruhsatlarına uygun bir biçimde vatandaşa hizmet verip vermediğini kontrol et...

Eşme Mahallesinde işletmelere yapılan denetimlerde ekipler, işyerlerinin ruhsatlarına uygun bir biçimde vatandaşa hizmet verip vermediğini kontrol etti.

 

Vatandaşın sağlığı ve huzurunu koruyabilmek için, kayıt dışı esnafa yönelik denetimleri sıklaştıran belediye ekipleri, Eşme genelindeki tüm kayıtsız işyerlerinin kayıt altına alınması için çalışmalarını sürdürdü. Belediye ekiplerinin iş yerlerine yönelik yaptıkları denetimlerde, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, hafta tatili ruhsatı, iş yerlerinin temizliği ve sağlığa uygunluk kuralları çerçevesinde aldıkları hijyen eğitim belgesi, atık sözleşmesi, faaliyet belgesi, vergi levhası ve oda kayıtları kontrol edildi.

 

Eşme Mahallesinde bulunan iş yerlerinde denetimlerini gerçekleştiren belediye ekipleri, 47 iş yerinin ruhsatlarına ve yönetmeliklere uygun hizmet verirken, 13 iş yerinin de kayıt dışı hizmet verdiğini tespit ettiklerini ve gerekli işlemlerin başlatıldığını belirtti.

 

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, “Kartepe’de ruhsatsız işletme kalmasın” sloganıyla yürütülen denetimlerle kayıt dışı esnafın azaldığını belirtirken, “Çalışmalarımız kapsamında, çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren iş yerlerinin kontrollerini yaparak, ruhsatsız olanları tespit ediyoruz. Ekiplerimiz denetimler kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren işletmeleri tek tek ziyaret ediyor. İşletmelerin ruhsatlarına göre faaliyet yapıp yapmadığını kontrol ediyoruz. İş yerlerini kayıt altına alıp, haksız rekabetin önüne geçiyoruz” dedi.

24 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR