Seçime Doğru

Kamu görevlileri istifa etmeye başladıYüksek Seçim Kurulu (YSK), TBMM'de seçim kararının alınmasının ardından seçim takvimiyle ilgili ilk açıklamayı y...

BÜYÜT

Kamu görevlileri istifa etmeye başladı
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), TBMM'de seçim kararının alınmasının ardından seçim takvimiyle ilgili ilk açıklamayı yaptı. Buna göre 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri, belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile sendika ve meslek kuruluşlarının yöneticilerinin 10 Mart 2011 Perşembe günü mesai bitimine kadar istifa veya emeklilik dilekçelerini vermeleri gerekiyor. Milletvekili olmak için istifa eden kamu görevlileri, belediye başkanları aday gösterilmez veya seçilemez iseler görevlerine tekrar dönerken, il genel ve belediye meclis üyeleri ile sendika ve meslek kuruluşları yöneticileri istifa etmeleri halinde geriye dönemeyecek.

10 MART SON GÜN
YSK’nın istifalar için 10 Mart tarihini duyurmasının ardından gözler milletvekili olmak için istifa edecek isimlere çevrildi. Kamu görevlilerinin yanı sıra milletvekili adayı olmak isteyen pek çok isim bu hafta içinde istifalarını vererek aday adayı olarak çalışmalara başlayacak. İstifa tarihinin açıklanmasının ardından özellikle iş dünyasından kimlerin milletvekili adayı olmak için koltuğunu bırakacağı merak ediliyor. Yapılan yeni düzenleme nedeniyle görevlerine geri dönemeyecek olan isimlerin parti genel merkezlerinden ‘yeşil ışık’ görmeden istifa etmeyecekleri belirtiliyor.

Muhyettin Gültekin istifa ediyor
İstifa sürecini başlatmasıyla Dilovası Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Muhyettin Gültekin bugün saat 10.00’da Belediye Başkanlığı’na istifasını sunacak. Gültekin istifasını, belediye başkan vekili Kemal Kotan’a verecek.

Derince Nüfus Müdürü Perşembe günü istifa edecek
Derince Nüfus Müdürü Suat Demir, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa edecek. AKP’den aday adayı olacağını açıklayan Suat Demir, 10 Mart Perşembe günü görevinden istifa edecek. 1966 Ağrı doğumlu Suat Demir, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu, evli ve 2 çocuk babası. Suat Demir, Körfez Ağrılılar Derneği Başkanı, Derince Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi.

İŞKUR Müdürü son Güne kadar düşünecek
AKP’den aday adayı olabilmek için 10 Mart Perşembe gününe kadar bir karar vermesi gereken İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, YSK’nın tanıdığı sürenin sonuna kadar kararını vereceğini söyledi. Kaşukçi’nin, aday adaylığıyla ilgili olarak partili büyüklerine danışması bekleniyor.

Prof. Dr. Bekir Çakır da son gün istifa edecek
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Bekir Çakır, AKP’den aday adayı olabileceğini açıklamıştı. Çakır da aday adayı olabilmek için istifasını 10 Mart Perşembe günü saat 16.30’da son dersinden çıkarak bölümüne sunacak.

Sami Çakır, ayrılmıştı
Yine AKP’den milletvekili aday adayı olabilmek için Albaraka Türk Bankası İzmit Şubesi’nden istifa eden Çakır, siyasi çalışmalarına başladı. Teşkilat içerisinde çok tanınmayan Sami Çakır’ın diğer adaylardan çok daha fazla çalışması gerekiyor. Bunun bilincinde olduğu içinde bir süre önce bankadaki görevinden ayrılmıştı.

İlyas Şeker, son gün istifa edebilir
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, AKP’den milletvekili aday adaylığını açıklamıştı. Aday adayı olabilmesi için İzmit Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevlerinden istifa etmesi gerekiyor. Şeker’in istifasını, YSK’nın tanıdığı son gün olan 10 Mart Perşembe günü başkanlık makamına vereceği tahmin ediliyor.

Emine Zeybek istifa ediyor
İzmit Belediye Meclisi’nin AKP’li meclis üyesi Emine Zeybek istifa ediyor. Bugün yapılacak İzmit Belediyesi Meclis Toplantısı sonrasında Zeybek istifa dilekçesini meclise sunacak. Bu istifa sonrasında Emine Zeybek, AKP il binasında milletvekili aday adaylığını açıklayacak.

AKP’de adaylık ücreti 3 bin TL
Seçim çalışmalarında 50 milyon kişiye ulaşmayı hedefleyen AKP Genel Merkezi, milletvekili aday adaylığı ücretini 3 bin lira olarak belirledi. Mart ortasında yapılacak başvurularda kadınlara yüzde 50 indirim yapılırken, özürlülerden ücret alınmayacak.

AKP Genel Merkezi’nin teşkilatlarına tavsiyeleri
*Ev sohbetleri, esnaf ziyaretleri, salon toplantılarına ağırlık verin
*Sandık başlarında yasal olmayan hiçbir şeye izin vermeyin
*Vatandaşın oy kullanması konusunda hassas olun
*Mesajlarınızı halkın anlayacağı dilde verin, Merhabadan anlayana merhaba, selamün aleyküm’den anlayana da bu şekilde hitap edin
*Güler yüzlü olun, kılık kıyafetinize dikkat edin
*Gitmediğiniz yer sizin değildir
*Yılmayın gerekirse bir gittiğiniz yere 10 kere daha gidin
*İnsanların gönlünü kazanın

08 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR