Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nin temeli atıldı

Dünyanın önde gelen mutfak eşyası üreticilerinden Mehtap Mutfat Eşyaları, “Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası” kapsamında Kartepe Rahmiye Köyü’nde Sa...

BÜYÜT

Dünyanın önde gelen mutfak eşyası üreticilerinden Mehtap Mutfat Eşyaları, “Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası” kapsamında Kartepe Rahmiye Köyü’nde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi. Toplam 4 milyon TL’ye mal olması beklenen okulun 2012 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Sağlık Meslek Lisesi müfredatına uygun hazırlanan ilk proje olan Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nde 16 derslik, biyoloji laboratuarı, fen laboratuarı, hemşirelik teknik atölyesi, anestezi ve reanimasyon teknik atölyesi, anatomi atölyesi, beden eğitimi salonu, çok amaçlı salon, 2 adet revir, kütüphane, acil sağlık hizmetleri, acil tıp teknisyenliği olmak üzere 5 adet atölye bulunacak. 7000 Metrekare alan üzerine inşa edilecek, tüm teçhizatları teknolojinin son ürünleriyle donatılacak ve yapımı 2012 yılında bitecek olan Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nde 500 öğrencinin eğitim görmesi hedefleniyor. Törende bir konuşma yapan Mehtap Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öncel “Sosyal sorumluluk anlayışımız gereği “Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası’’ kapsamında Mehtap Mutfak Eşyaları olarak bütün çalışanlarımızın alın terinin, emeğinin ortak ürünü olan bu okulu, bizleri bugünlere getiren ve bu güzide eğitim yuvasına ismini verdiğimiz annem Kamer Öncel’e ithaf ediyorum” dedi.

MESLEK LİSELERİ TAHRİBATA UĞRAMIŞTIR
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ve Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın konuşmaları sonrasında kısa bir konuşma yapan Bakan Ergün, “Sanayicilerin görevi sadece üretmek değildir, aynı zamanda sosyal sorumluluk sahibi olarak projelere katkı sunmaktır. Ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayan sanayicimiz mesleki eğitim de önemli katkı sağlamaktadır. Mesleki eğitim konusu çok önemlidir. Ülkemizde önümüzdeki dönemde meslek eğitimleri yüzde 65 seviyesine çıkacak. Meslek lisesi memleket meselesi sorumluluğunda hareket ediyoruz. Meslek liseleri tahribata uğramıştır” açıklamasında bulundu.

26 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR