“Kandıra topraklarını peşkeş çektirmeyiz”

Kandıra’da bir dizi ziyarette bulunan MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “Kentimizi doyurabilmek için Kandıra’ya gereken önemi vermeliyiz....

BÜYÜT

Kandıra’da bir dizi ziyarette bulunan MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “Kentimizi doyurabilmek için Kandıra’ya gereken önemi vermeliyiz. Bu topraklar verimli topraklardır, kimsenin peşkeş çekmesine izin vermeyiz” dedi.

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, Kandıra’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Türkkan’a milletvekili adayı Filiz Kıymaz, milletvekili aday adayı Aygutşah Selçuk, Kandıra İlçe Teşkilat Başkanı Zekeriya Bayraktar, başkan vekili Aziz Becerikli, muhasip Recep Şakacı, basın sorumlusu Ali Rıza Çakın, kadın kolları başkanı Nilüfer Güneş ve yardımcısı Lale Gökçe’nin yanı sıra çok sayıda partili eşlik etti. Türkkan ve beraberindeki ekip, ilk ziyaretini Kandıra Muhtarlar Derneği’ne gerçekleştirdi.

MUHTARLARLA TOPLANTI
Ziyarette Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Güzel, Beylerbeyi Köyü Muhtarı Musa Yener, Ballar Köyü Muhtarı Yüksel Horos, Kurtyeri Köyü Muhtarı İsak Tanrıverdi, Kefken Köyü Muhtarı İsmail Duruş, Safalı Köyü Muhtarı Tevfik Birgin, Hacımazlı Köyü Muhtarı Mustafa Dinç, Hediyeli Köyü Muhtarı Hüseyin Ateş, Kaymaz Erikli Köyü Muhtarı İbrahim Akçer, Antaplı Köyü Muhtarı Hüseyin Girgin, Duraklı Köyü Muhtarı Şaban Çakmak, Kızılcapınar Köyü Muhtarı Mustafa Özsatır, Akçabeyli Köyü Muhtarı Ali Yağcı, Pınarlı Köyü Muhtarı Hüseyin Gün, Pirceler Köyü Muhtarı İsmet Tezcan, Özbey Köyü Muhtarı Salim Sarıkaya, Bollu Köyü Muhtarı Hüseyin Seyrek, Çalköy Köyü Muhtarı Veli Ayhan, Bağırganlı Köyü Muhtarı İsmail Akbaş, Hüdaverdiler Köyü Muhtarı Salih Deniz, Yusufça Köyü Muhtarı Ahmet Çakır, İncecik Fethi Başaran, Sucuali İrfan Ak hazır bulundu.

KANDIRA’YI ÖNEMSİYORUZ
Kocaeli’nin mutfağının Kandıra olduğuna dikkat çeken Lütfü Türkkan, şunları söyledi. “Kentimizi doyurabilmek için Kandıra’ya gereken önemi vermeliyiz. Bu topraklar verimli topraklardır, kimsenin peşkeş çekmesine izin vermeyiz. Kandıra’nın tarım ilçesi konumunu muhafaza etmeliyiz. Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi (GİOSB) Bölgesi bu amaca hizmet etseydi, işe yarardı. Ancak sadece işsizliğe getirilecek bir çözüm olarak görülüyor. Fakat, ekmek yoksa, insanların karnı doymuyorsa iş bulma çalışmalarının da bir anlamı olmaz.
Tarım alanlarını geliştirmeliyiz” dedi

TÜRKKAN SORUNLARI DİNLEDİ
MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan daha sonra sırasıyla Kandıra Kaymakamı, Emniyet Müdürü, Belediye Başkanını ziyaret etti. Sonrasında bir dizi esnaf ziyareti gerçekleştiren Lütfü Türkkan, ayrıca Kurtyeri, Ballar, Akçabeyli, Kefken Köylerine uğradı. Köylerdeki vatandaşların sorunlarını dinleyip, sorularını cevaplandırdı. Sonrasında Kefken Limanı’na uğrayan Türkkan ve ekibi, Kandıralı balıkçılarla sohbet etti.

06 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR