Sahte vekaletname ile dolandırıcılığa hapis cezası

İlimizde aralarında akrabalarının bulunduğu 9 kişinin arazisini sahte vekaletnameyle bir şirkete sattığı iddia edilen sanık, 8 yıl 4 ay hapis cezasına...

BÜYÜT

İlimizde aralarında akrabalarının bulunduğu 9 kişinin arazisini sahte vekaletnameyle bir şirkete sattığı iddia edilen sanık, 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Kocaeli 2. Ağır Cezası Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Gökhan Gökbayrak ile müşteki Mithat Tekin ve Sündüs Tekin katıldı.
Sanık Gökbayrak, önceki duruşmalardaki savunmasını tekrar ettiğini belirterek, ''Başkalarına ait taşınmazları sahte vekaletname ile sattığım doğrudur. Lehe olan yasaların uygulanmasını talep ediyorum'' dedi.
Müşteki Mithat Tekin de sanığın haberi olmadan düzenlediği sahte vekaletname ile kendisine ait araziyi bir şirkete sattığını, bu satıştan bir yıl sonra haberi olduğunu söyledi.
Açtığı dava sonucunda arazisini geri aldığını ifade eden Tekin, ''Mağdur oldum. Sanıktan şikayetçiğim'' diye konuştu.
Cumhuriyet savcısı da sanığın yakınları ve üçüncü şahıslara ait tapuda kayıtlı arazilerini sahte vekaletname ile bir şirkete satarak atılı suçları zincirleme şeklinde işlendiğinden sanığın ilgili yasa maddelerince cezalandırılmasını istedi.
Verilen aranın kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın akrabalarının da aralarında bulunduğu 9 kişiye ait araziyi sahte vekaletname düzenleyerek bir şirkete sattığına hükmederek, ''resmi belgede sahtecilik'' ve ''nitelikli dolandırıcılık'' suçlarından sanığı toplam 8 yıl 4 ay hapis cezasın çarptırdı.
İddianamede 2006'da Gökhan Gökbayrak'ın bir kısmı akrabası olan 9 kişiye ait arazileri, sahte vekaletname düzenleyerek bir şirkete sattığı, bu yolla 224 bin TL gelir elde ettiği belirtiliyordu.

07 Eylül 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR