Donanmanın gururu Gölcük’e döndü

        Donanma Komutanlığı Gölcük Deniz Üssü’nden geçtiğimiz mart ayında ayrılarak Afrika turuna çıkan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu’na bağlı TCG G...

 

 

 

 

Donanma Komutanlığı Gölcük Deniz Üssü’nden geçtiğimiz mart ayında ayrılarak Afrika turuna çıkan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu’na bağlı TCG Gediz, TCG Oruç Reis, TCG Heybeliada ve TCG Yarbay Kudret Güngör savaş gemileri, 102 günlük görevlerini tamamlayarak Gölcük Deniz Üssü'ne dönüş yaptı.

 

ÜLKEYE DÖNDÜLER

Donanma Komutanlığı Gölcük Deniz Üssü Poyraz Limanı’nda düzenlenen ve gemilerde görevli askerlerin ailelerinin de katıldığı bir törenle karşılanan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu, dünya üzerinde sayılı donanmanın uygulama kapasitesine sahip olduğu ufuk ötesi görevini tamamlamanın gururu ile Türkiye’ye geri döndü.

 

102 GÜNLÜK GÖREV

Barbaros Türk Deniz Görev Grubu’nu karşılamak için düzenlenen törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele ve Kocaeli Valisi Ercan Topaca katıldı. Donanma Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’nun Poyraz Rıhtımı’na teşrifiyle başlayan törenin sonunda 102 gün sonra bir araya gelen görevli mürettebat ve ailelerinin kavuşma anı herkesi duygulandırdı.

 

800 ASKER AİLELERİ

İLE BİR ARAYA GELDİ

Afrika görevleri sırasında 24 ülkede toplam 25 limana demirleyen Barbaros Türk Deniz Görev Grubu, bu ülkelerden 19 tanesine Türk donanma tarihinde ilk kez ziyaret gerçekleştirdi. Toplam 102 gün süren ufuk ötesi görevi çerçevesinde, Güney Afrika Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen Obangame Express isimli çok uluslu tatbikata katılan Barbaros Türk Deniz Grubu, 148 yıl sonra Ümit Burnu’na deniz yoluyla ulaşan ilk Türk birliği olmanın da gururunu yaşadı. Eve dönüş yolu üzerinde Arap Denizi’nde deniz haydutluğuna karşı mücadelelere de katılan Barbaros Türk Deniz Grubu, Tümamiral Ali Murat Dede komutasında gerçekleştirdikleri ufuk ötesi görevini başarıyla tamamladı. Barbaros Türk Deniz Görev Grubu personeli 800 asker, düzenlenen törenle ailelerine kavuştu.

27 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İzmitli - Ey başkan (memur demek daha uygun) 'kat kısıtlaması saçmalığına ne zaman son vereceksiniz?. Kat kısıtlaması saçmalığı yüzünden gölcük köreliyor köye döndü! yeni yapılan alış-veriş merkezi iş merkezi toplu konut projelerinin sitelerin çarşı merkezindeki konutların mahallelerde 6'haneden fazla konutların kamu hizmet binalarının camilerin (cami demişken; artık 50,100,200,300 mt'de bir cami yapılmasın artık yeter camiler boş bu yüzden tek saf bile dolmuyor. ) 'alt bodrum katlarına neden otopark yapılmıyor yaptırılmıyor?. Gölcük devlet hastanesinde görüntüleme cıhazı çalışmıyor bunlara bakın! adam trafik kazası geçirmiş acil durumda hastanede cihaz yok. Son olarak bir büyüğüm belediye reisi halkın içinden olmalı demişlerdi memurdan öğretmenden doktordan vb. Hayatın zorluklarını bilen hayatta yoğrulmuş insanlar halkı dinler halkın sorunlarına çözüm üretirler.

Yanıtla . 0Beğen 27 Haziran 17:14
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR