SP’de adaylar tanıtıldı

Saadet Partisi’nde önceki akşam yapılan danışma meclisinde belirlenen ilçe adaylarının tanıtımı yapıldı. İl başkanı Sinan Ejderoğlu ülke gündemine otu...

BÜYÜTSaadet Partisi’nde önceki akşam yapılan danışma meclisinde belirlenen ilçe adaylarının tanıtımı yapıldı. İl başkanı Sinan Ejderoğlu ülke gündemine oturan iktidar-cemaat sürtüşmesini sert sözlerle eleştirdi

Saadet Partisi İl Başkanlığı önceki akşam Ay Işığı Restoran’da aylık il divan toplantısını düzenledi. Toplantıda Kartepe Belediye Başkanı adayı Mehmet Aras, İzmit Belediye Başkanı adayı Av. Zafer Mutlu, Kandıra Belediye Başkanı adayı Ramazan Nural Arslan ve Başiskele Belediye Başkanı adayı Abdullah Öztürk’ün tanıtımı yapıldı.

AHLAK VE MANEVİYAT
Gecenin açılışında konuşan il başkanı Sinan Ejderoğlu, “Gayemiz memleketimizi yaşanabilir hale getirmek, barış ve huzur dolu yeni bir dünya kurmaktır” dedi. Bir milletin gelişmesinin huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamasına bağlı olduğunu belirten Ejderoğlu, “Ancak bu huzur ve mutluluğu yakalamak için bir takım adımlar atılmalıdır. Bu adımların ilki ahlaki ve manevi olarak düzgün yaşamaktır” dedi.

MÜCADELE İBRET VERİCİ
Dünyanın ahlaki ve manevi bir çöküntüde olduğunu belirten Ejderoğlu, “Ne yazık ki ülkemiz de bu çöküntüyü yaşıyor” dedi. Ejderoğlu, 17 Aralık operasyonuna da değindi. Bakan çocukları ve Halkbank Genel Müdürü’nün gözaltına alındığını hatırlatan Ejderoğlu, “Ayakkabı kutularından çıkan paralarla karşı karşıya kaldık. Süreç devam ederken bizde taraflar arasındaki karşılıklı mücadeleyi ibretle takip etmekteyiz” dedi.

İKİSİ DE KABUL EDİLEMEZ
Ortaya çıkan yolsuzlukları ve devlet içerisindeki yapılanmaları kabul etmeyeceklerini belirten Ejderoğlu, “Cemaatlerin asli görevi manevi yönden mensuplarını geliştirmek ve ilerletmektir. Fakat bu cemaatlerin asli görevini bırakıp da devlet içinde devlet olması kabul edilemez. Aynı şekilde devletin de görevi halkın güveni ile birlikte halkı yönetmektir. Devlet halkın güvenini kırmamalıdır. Bir yanlış yapıldığında, bu yanlışın üzerini örtmek ne devlete ne de halka fayda sağlar” ifadelerini kullandı.

RANT DEĞİL HALK
İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Kocaeli’nde çok iddialı olduklarını söyleyen Sinan Ejderoğlu, 13 belediyenin tamamında iddialı olduklarını söyledi. GİK Üyesi Ahmet Kul, milli görüşün yerel manada geçmişte çok başarılı çalışmalara imza attığını söyledi. İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka, “Son günlerde yaşananları ibretle seyrediyoruz. Milli görüş davasının ne kadar haklı olduğu bu olaylarla kanıtlanmıştır. Yolsuzluklara ve rüşvete son verecek tek teşkilat Saadet Partisi teşkilatıdır. Bu yolsuzluk ve rüşvetlere son vermek için atılacak ilk adım da 30 Mart seçimleridir” dedi. Konuşmaların ardından adayların tanıtımı yapıldı.

CENAZE NAMAZLARINI KILACAĞIZ
Saka’nın ardından kürsüye gelen Kandıra Belediye Başkanı adayı Ramazan Nural Arslan, milli görüş terbiyesinde siyaset yaptığını ve aynı azimle çalışacağını söyledi. Kartepe Belediye Başkanı adayı Mehmet Aras ise konuşmasına “Mücahit Aras” sloganları eşliğinde başladı. Köseköy Belediye Başkanlığı döneminde 27 tane fabrikanın işçisini, maaşlarını alamadıkları için greve çıkardığını anlatan Aras, “28 Şubat tarihinde Erbakan hocamıza zulmedenlerin sonu geliyor. Cenaze namazlarını da biz kılacağız” dedi.

AYAKKABINIZI BEN BOYATACAĞIM
Turgut Özal’ın başbakanlığı döneminde merhum Erbakan ile kendisine gittiklerini ve Özal’ın “Milli görüşün yüzde 3 oyu kaldı hala neden uğraşıyorsunuz?” dediğini anlatan Aras, “Şu anda Ankara’da, ANAP binasının üzerinde ‘Satılık’ yazıyor. Ecevit de mecliste, ‘Bunların kökünü kazımak lazım’ dedi. AKP’liler de 'Ben bu imam hatipleri kapatacağım dediler. Bunlar artık gidiş biletlerini aldılar. İnşallah 30 Mart seçimleri sonrasında AKP’ye 1 Nisan şakası yapacağız. 1 Nisan’da herkesi Kartepe’ye bekliyorum. Saç, sakal tıraşınızı hatta ayakkabı boyanızı bile ben yaptıracağım” şeklinde konuştu.

SP İKTİDARA GELECEK
Başiskele Belediye Başkanı adayı Abdullah Öztürk ise, “Kar, kış demeden çalışacağız ve 31 Mart sabahın Başiskele Belediyesine bayrağı dikeceğiz. Size 13-0 diyenlere gülün ve geçin” dedi. İzmit Belediye Başkanı Adayı Av. Zafer Mutlu ise konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Kocaeli milli görüşün kalesidir. Milli görüş tekrar iktidara gelecektir ve bu iktidara yürüyüş mahalli seçimler ile başlayacaktır.” İşlerinin kolay olmadığını söyleyen Mutlu, “İzmit’in 52 mahallesine ve 50 köyüne gideceğiz. Ulaşmadığımız nokta kalmayacak ve Saadet Partisi’ni iktidara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

29 Aralık 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR