Kültür Elçileri KOC-DER de buluştu

AIESEC Kocaeli’nin senede iki dönem, kış ve yaz olmak üzere düzenlediği Break Up the Barriers ( Engelleri Kaldırın) Projesi kapsamında yurtdışından ge...

BÜYÜT

AIESEC Kocaeli’nin senede iki dönem, kış ve yaz olmak üzere düzenlediği Break Up the Barriers ( Engelleri Kaldırın) Projesi kapsamında yurtdışından gelen kültür elçilerinin, rehabilitasyon merkezlerindeki engelli çocuklara basit seviyede İngilizce öğretmeleri ve engelli çocuklara pozitif etki etmeleri amaçlandı.

15 YABANCI ÖĞRENCİ
Bu projede bulunan yaklaşık 15 yabancı öğrenci, hayatlarının en büyük tecrübelerini yasadıklarını aktardılar. Etkinlik çerçevesinde kendi ülkelerini tanıtan ve sosyal sorumluluk bilincini aktaran öğrencilerle hem stres atıldı hem de eğlenildi.6 hafta sürmüş olan bu projede engelli çocukların kültürelliği de arttırılıp yüzlerindeki gülümsemeyi bu proje ile sağlamak amaçlandı.

ÇOK EĞLENCELİ ZAMAN
Bu proje sayesinde KOÇ-DER ile de proje yapıldı. 14 Ocak’tan bugüne kadar devam eden projenin kış versiyonunun son haftasına girildi. Son hafta etkinliği olarak Vinsan’da bulunan KOÇ-DER Yaşam Merkezi’nde de Kültürler Panayırı düzenlendi. Kültürel etkinliklerin paylaşıldığı bu etkinlikte KOC-DER’in melekleriyle çok eğlenceli zaman geçirildi ve bu proje dahilinde meleklerin öğrendikleri aktarıldı.

GENÇLERE TEŞEKKÜR
KOÇ-DER Başkanı İlkin KILIÇASLAN konuşmasında” Böyle projelerin özellikle Otizmin farkındalığı ve, Otizmli çocukların sosyalleşmeleri açısından çok önemli olduğunu vurgulayıp Gönül elçileri olan KOCAELİ AIESEC gençlerine çok teşekkür etti. .

24 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR