Doğan: Depreme her an hazırlıklı olmalıyız

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunan Doğan, “Hepimizi derin acılara boğan ve binlerce vatandaşım...

BÜYÜT

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunan Doğan, “Hepimizi derin acılara boğan ve binlerce vatandaşımızı toprağa verdiğimiz depremin üzerinden 15 yıl geçti. Böylesi felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak temennisidir” şeklinde konuştu.

 

KALİTESİZ BİNA CAN ALIR

Depremin değil kalitesiz binaların can aldığının söyleyen Nevzat Doğan, “Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olması, depremle yaşamayı öğrenmemizi ve olası depremlere her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. İzmit Belediyesi olarak son derece duyarlı ve sistematik bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmalarımız kapsamında Türkiye’de belediyecilik anlamında bir ilk olarak parsel bazında zemin etütleri yapıldı” dedi.

 

KENTSEL RİSK ANALİZİ

Bütün mahalle ve köylerde her bina ölçeğinde çalışmalar yapılarak Kentsel Risk Analizi Raporu hazırlandığını da ekleyen Doğan, “Depremin hasarlarını en aza indirmeyi amaçlayan bu çalışmalarımızı kaçak ve plansız yapılaşmaya taviz vermeden sürdürüyoruz. Depreme karşı yeterince bilgi sahibi olmayan halkımızı bilinçlendirmek amacıyla çeşitli eğitimler düzenliyoruz” şeklinde konuştu.

15 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR