Bakan Yıldırım: Büyükşehir örnek çalışmalar yapıyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği ilimizde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir...

BÜYÜT

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği ilimizde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından ağırlanan Bakan Yıldırım, ‘’Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda yaptığı örnek çalışmaları, takdirle takip ediyoruz’’ dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET
Denizcilik Müsteşarlığı’nın programlarına katılmak için ilimize gelen Bakan Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’na konuk oldu. İstanbul’dan helikopterle ilimize gelen Bakan Yıldırım’ı Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu karşıladı. Buradan Büyükşehir’e geçen Bakan Yıldırım, ilk olarak Büyükşehir Şeref Defteri’ni imzaladı. Bakan Yıldırım’ın Büyükşehir’i ziyaretinde AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Zeki Aygün, Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcıları Tahir Büyükakın, Mustafa Çöpoğlu, Ercan Yazıcı, Genel Koordinatör Adnan Bilgiç, Özel kalem Müdürü Arif Usta, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de hazır bulundu. 
 
BÖLGENİN İHTİYAÇLARI ELE ALINACAK
Kocaeli’ne gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Yıldırım, ‘’Denizcilik Müsteşarlığı’nın programlarına katılmak ve faaliyetleri hakkında değerlendirme yapmak için İzmit’e geldik. İzmit Körfezi yük hareketi açısından çok hareketli bir yapıdadır. Burada Türkiye’deki toplam deniz yolu taşımacılığını yarıya yakın bölümü gerçekleşmektedir. Üretim tesislerinin de bu bölgede olması nedeniyle büyük öneme sahiptir. Yol alt yapıları ve kıyı alanlarında emniyetin sağlanması için hiçbir eksiğin kalmaması gerekiyor. O anlamda valiliğimizle, Büyükşehir’le genel anlamda bölgenin ihtiyaçları konusunda değerlendirme yapacağız’’ ifadesini kullandı.
 
UYUMLU ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ
Büyükşehir’in karayollarında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için yaptığı projeleri de takdirle takip ettiklerini sözlerine ekleyen Bakan Yıldırım, ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz, şehir içinde ve mücavir alanda yoğun ve örnek çalışmalar yapıyor. Sayın Başkanımızı takdir ediyoruz ve çalışmalarını yakından izliyoruz. Karayollarındaki çalışmaların bütünlük içinde gerçekleşmesi için uyumlu şekilde çalışıyoruz’’ açıklamasını yaptı.
 
CENGİZ TOPEL HER TÜRLÜ UÇUŞA HAZIR
Konuşmasında sivil havacılığa açılması için çalışmaların yapıldığı Cengiz Topel Havaalanı’na da değinen Bakan Yıldırım, ‘’Cengiz Topel Havaalanı’nın sivil uçuşlara kazandırılması yönünde belediyemizin, valiliğimizin ve sivil toplum kuruluşlarının gayretleri sonucunda bir çalışma başlattık ve el birliğiyle buranın bazı eksik tesislerini tamamladık. Cengiz Topel Havaalanı, şu anda hazır ve her türlü uçuşa müsait durumda. Buraya ticari seferlerin başlatılması için havayolu şirketleriyle görüşmeler devam ediyor. Gerekli desteklerin verilmesiyle kısa sürede seferlerin başlatılması için sonuç alınmasını bekliyoruz’’ şeklinde konuştu. Ardından Bakan Yıldırım, Vali Topaca, Başkan Karaosmanoğlu ile Bakanlık ve Büyükşehir bürokratları, Milletvekilleri Işık ve Aygün’ün katılımıyla D-100 ve D-130 karayollarında yapılması planlanan projelerle ilgili bir toplantı yapıldı.

30 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR