KOTO’da 7. Derece üyelerin aidatlarına zam

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ocak ayı meclis toplantısı dün yapıldı. Meclis toplantısının ardından 2015 yılı boyunca yaptıkları çalışmalar ile ön pla...

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ocak ayı meclis toplantısı dün yapıldı. Meclis toplantısının ardından 2015 yılı boyunca yaptıkları çalışmalar ile ön plana çıkan, düzenlenen organizasyonlara yüksek oranda katılım sağlayan komiteleri başarılarından dolayı kutlamak için ‘Meslek Komiteleri Ödül Töreni’ gerçekleştirildi. KOTO Başkanı Murat Özdağ ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene KOTO üyeleri geniş katılım gösterdi.

 

“İDEV FUARI ÖNEMLİ”

Meclis toplantısı divan başkan yardımcılığına oy birliği ile İsmail Uslu’nun getirilmesiyle başladı. Meclis toplantısında konuşan Murat Özdağ, “Bizim için önemli olan İDEV Fuarı. Şehrimizin tacir iş adamı, esnafı ilgi gösterip ziyaret etsin. Fas Bilgilendirme toplantısı yaptık. Çalışma koşuları ve şartları çok iyi olan Fas’ta iş imkanlarını konuştuk. Cengiz Topel Havaalanı için çok ciddi uğraşlarımız var. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın ciddi destekleri var” dedi.

 

ERZURUM VE ANTALYA UÇUŞU

Özdağ, “Topel’e Erzurum ve Antalya uçuşları eklemek için toplantılar yaptık. Anadolu ve Bora Jet’in başkanlarıyla 1 günlük toplantı gerçekleştirdik. Uçak kiralamadan satın almaya kadar birçok konuda toplantılar yaptık. Cengiz Topel’i hak ettiği yere getirmek için taşın altına elimizi koyduk ve çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

KÜÇÜK ÇAPTA TARTIŞMA

Özdağ’ın konuşmasının ardından odanın 2015 yılı gelir gider tablosu görüşülüp onaya sunuldu. Asgari ücret değişikliği sebebiyle 7. Derece üyelerin 2016 yılı aidatlarının 118 TL’den 175 TL’ye çıkarılması oy birliği ile kabul edildi. Konu mecliste küçük çaplı tartışmalara neden oldu. Meclis toplantısı dilek ve temennilerin sunulması ile sona erdi. Buket SEZER

30 Ocak 2016 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR