İsmail Özkar, kooperatifi şaha kaldırdı

Mehmet Ağa Mahallesi’nde 25 yıldır muhtarlık yapan İsmail Özkar, 1987 yılından bu yana da faaliyette olan SS 4 Nolu Goodyear Taşıyıcılar Kooperatifi...

Mehmet Ağa Mahallesi’nde 25 yıldır muhtarlık yapan İsmail Özkar, 1987 yılından bu yana da faaliyette olan SS 4 Nolu Goodyear Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı’na seçildikten sonra pek çok projeye imza attı. Oluşturduğu yönetim kurulu ile başarılı çalışmalar yapan Özkar, ekibiyle birlikte kooperatifi saygın bir yere getirdi.

 

HİSSE DEĞERİ ARTIYOR

Başiskele Kullar Tepecik Mahallesi Karamürsel Caddesi No: 29 adresinde faaliyet gösteren SS 4 Nolu Goodyear Taşıyıcılar Kooperatifi, 1987 yılında kuruldu. 113 aracı bulunan kooperatif ülkenin her yerine sevkiyat yapabiliyor. Kurum olma yolunda önemli adımlar atan kooperatifte araç hisselerinin değeri her gecen gün arttı ve artmaya devam ediyor.

 

10 DÖNÜM ARAZİ

Kooperatifin bulunduğu yerin alınması herkesin katkısı olduğunu belirten Kooperatif Başkanı İsmail Özkar, “Kooperatifimizde hayatını kaybeden, geçmiş yıllarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Yerin alımında eski belediye başkanı İsmail Özkar’ın büyük destekleri olmuştur. Ayrıca Kartonsan Fabrikası tarafından eski sahibi merhum Selahattin Demirci de destek vermiştir. Kooperatifin kurulu bulunduğu 10 dönüm arazi üyeler arasında paylaştırıldı. Herhangi bir durumda üyelerimiz zarar görmeyecek şekilde haklarını alabilecek” dedi.

 

KARAOSMANOĞLU VE AYAZ’A TEŞEKKÜR

Kooperatiflerinin altın çağını yaşadığını dile getiren Özkar, disiplinli ve kaliteli hizmet sayesinde bu duruma geldiklerinin altını çizdi. Özkar, “Kooperatif binasının yapımının ilk adımında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, üst yapısının düzenlenmesi eski binanın yıkılmasında ve çevre düzenlemesiyle ilgili desteği için Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a, İSU Başiskele İlçe Müdürü İsmail Eşref Güldür’e teşekkür ediyoruz. Herkesin emeği ile kooperatif bu zamanlara gelmiştir” ifadelerini kullandı.

 

“HİZMET ALANI GENİŞLEDİ”

Göreve geldiklerinden bu yana durmadan çalıştıklarını belirten Özkar, sözlerine şöyle devam etti: “Göreve gelmemiz sonrasında iş alanlarında yaşanan sorunlara el attık. İş yapılan alanları genişlettik. Bugün Türkiye’nin her yerine malzeme götürebiliyoruz. Ağırlıklı olarak İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik dahil olmak üzere güneydoğu illerinin hepsine araçlarımız gidiyor. 7/24 hizmet üretmekteyiz. Üyelerimiz ile yeni hizmet alanlarına doğru hızla ilerliyoruz.”

 

113 ÜYESİ BULUNUYOR

“4 No’lu Goodyear Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 113 üyesi bulunuyor” diyen Özkar, sözlerini şöyle tamamladı: “25 yıllık muhtar olarak ekiple birlikte hizmet veriyorduk. 2012 yılından bu yana kurulan yeni ekiple birlikte burada hizmet vermekteyiz. Yaşadığımız tecrübeleri buraya aktarmaya devam ediyoruz. Başiskele ilçemize hizmet etmeye devam ediyoruz. Son 3 yıl içerisinde bakıldığı zaman kooperatif çok önemli yerlere geldiğini görebiliyoruz. n Serkan BORLAK

 

DESTEK OLAN FİRMALAR

Goodyear Lastik Fabrikaları 

Java Lojistik

Başatlı Boru Profil Sanayi ve Ticaret AŞ

Vespo Boru Sistemleri

Nova Plastik

ÖZKA Lastik 

Knauf 

Standart Depo ve Raf Sistemleri

Parok Yapı Malzemeleri 

Petek Boru Sanayi AŞ

Hwaseung

Hanıl Cf Otomotiv

Oto Dirim 

ENPAY

Lang&Yüzer Otomotiv AS Doruk Yapı Yalıtım AŞ

Yöntem Kağıt Sanayi

 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Aydın Durmuş

Erkan Yayla

Hanifi Yılmaz

Mustafa Gümüş

Yusuf Öztürk

Kadir Sezer

Davut Belen

Faruk Ayvaz

Veysel Altıntaş

Eyüp Yalçın

Hüseyin Saat

25 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR