CHP’liler üzüntülü

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanları ve eski milletvekili Sefa Sirmen seçim sonuçlarını değerlendirdi. Seçim süreci ile ilgili bilgi almak için ara...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanları ve eski milletvekili Sefa Sirmen seçim sonuçlarını değerlendirdi. Seçim süreci ile ilgili bilgi almak için aradığımız eski milletvekili Hikmet Erenkaya’nın telefonu kapalıydı. Öte yandan seçim değerlendirmesini almak için telefonla ulaşmaya çalıştığımız Hurşit Güneş hiçbir açıklama yapmadı. Güneş’in danışmanı “Hurşit bey hiçbir basın mensubuna açıklama yapmıyor. Ulusallara dahi demeç vermiyor” dedi. Ulaşabildiğimiz CHP’lilerin ortak görüşü “Üzüntü.”


İzmit ilçe başkanı Ömer Hazer
Nasıl değerlendirelimki umduğumuzu bulamadık. Halkın nabzı sandığa hiç yansımamış gibi. Üzüntü içerisindeyiz. Mitingin coşkusu sandığa yansımadı. Bu sadece benim değil bütün vatandaşalrın görüşü. Oldukça coşkulu bir miting yaptık birçok yerde bunu yaptık. Ancak bunu sandığa yansıtamadık.

Gölcük ilçe başkanı Caner Uzuner
Şaşırdım. Hiç beklemediğim bir sonuç o kadar insanla temas ettik. İyi çalıştık. Söylemlerimiz güzeldi. Projelerimiz güzeldi. Heyecan duyuyorduk. Maalesef beklemediğimiz bir sonuç aldık. Üzüntülüyüm. Diyecek bir şey bulamıyorum.

Derince ilçe başkanı Hakan Savaş
Milletimiz böyle istedi. Diyecek bir şey yok. Üzüntü içerisindeyiz. Kısa zamanda bir değerlendirme toplantısı yapacağız.

Karamürsel ilçe başkanı Ali Kara
Biz bu sonucu beklemiyorduk. Tek başımıza olmasakta ülkeyi bir koalisyonla yönetmek istiyorduk. İktidara ortak olmak istiyorduk. Ama halkımız bir dönem daha AKP’yi tercih etti. Devlet imkanlarını kullandılar, imkanları bizden çok daha iyiydi. Bunları aşarız diye düşünüyorduk. Netice de aşamamışız. Halkın tercihine saygı duyuyorum.

Kandıra ilçe başkanı Muzaffer Yağız
Söyleyecek bir şey yok. Biz elimizden geleni yaptık. Bu vatandaşın tercihi. Adamlar Kandıra’nın tamamına erzak dağıttı, biz ev ev broşür dağıttık. Çabaladık. Vatandaşın fikrine saygı duyuyoruz.

Kartepe ilçe başkanı Harun Güneş
Bütün sandıklar açıldıktan sonra açıklama yapacağız.

Başiskele ilçe başkanı Sezai Solak
Elektriklerimiz kesik olduğu için şuanda hiçbir durumdan haberdar değiliz. Durumdan haberdar olduğum zaman açıklamada bulunacağım.

Darıca ilçe başkanı Baykal Kaya
Bizim beklediğimiz bir oy değildi. Biz yüzde 28 – 30’ları düşünüyorduk. Demekki yorulmaya devam edeceğiz. Halkın kararına saygı duyuyoruz.

Dilovası ilçe başkanı Salim Kaygısız
Böyle bir şey olmaz. Fakat yurttaşın dediği şeye saygı duyacağız. Hile hurdalar yakalandı ancak seçime etkisi ne olur bilinmez. Toplama insanlarla bireyere gidilmediği görülmüştür. Sandıklardaki toplama insanlar doğru verileri halen elimize ulaştıramadı. Üzüntü içerisinde kesin sonuçları bekliyorum.

Gebze ilçe başkanı Güner Anlar Baş
Sandık sonuçlarını bilmiyoruz. Genel merkezden bir mesaj geldi. Basına yansıyan sonuçlarla sandıklardan çıkan sonuçlar arasında farklılıklar olduğunu söylediler. Sonuçlar kesinleştikten sonra konuşacağım.

Eski milletvekili Sefa Sirmen
Tabi CHP açısından kötü bir sonuç, beklenmeyen bir sonuç. Türkiye için hayırlı olsun. Yapacak bir şey yok. AK Parti halkımızı daha iyi ikna etmiş, daha fazla inandırmış. Herkes için hayırlısı olsun.

12 Haziran 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR