İSU heyeti köprü inşaatında

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi inşaatı belirlenen program çerçevesinde sürüyor. Yaklaşık 8 milyar dolar finansman maliyeti bulunan proje kapsa...

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi inşaatı belirlenen program çerçevesinde sürüyor. Yaklaşık 8 milyar dolar finansman maliyeti bulunan proje kapsamında yer alan Körfez Geçiş Köprüsü, Dilovası ile Yalova Altınova ilçeleri arasında inşa ediliyor. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram beraberinde Genel Müdür Yardımcısı Alaeddin Alkaç, Planlama Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan, Projeler Daire Başkanı Semih Turan ile iki birimin şube müdürleri ve uzman mühendisleri birlikte proje kapsamında yer alan Körfez Geçiş Köprüsü’nde incelemelerde bulundu.

 

BİLGİLER VERİLDİ

Karayolu Genel Müdürlüğü Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü İsmail Kartal ve proje ekibi tarafından ağırlanan Genel Müdür İlhan Bayram’a proje ve yapılan çalışmalar ile ilgili sunum yapıldı. Projenin yap-işlet-devret modeli ile inşa edildiğini belirten Bölge Müdürü İsmail Kartal, proje kapsamında 1 adet asma köprü, 3 tünel, 35 viyadük, 88 köprü, 188 altgeçit ve 727 adet menfez ile birlikte toplam 433 km uzunluğunda otoyol inşa edileceğini, çalışma ile İstanbul ile İzmir arasında karayolunu 3-3,5 saate ineceğini kaydetti.

 

GURUR VERİCİ PROJE

Yapılan sunumun ardından Genel Müdür İlhan Bayram, “Gurur verici bir proje. Bölgemizin altyapı ve ulaşım problemleri için her zaman diyalog halinde olduk. Kocaeli’de altyapıda tecrübeli olan teknik ekibimizle inceleme gezisi yaparak deneyimlerimizi karşılıklı olarak paylaştık” dedi.

02 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR