CHP&'ye 87 bin başvuru

12 Nisan ile 29 Haziran tarihleri arasında yaklaşık 87 bin vatandaş başvurusunu iletti.CHP’ye 12 Nisan ile 29 Haziran tarihleri arasında yaklaşık 87 b...

BÜYÜT

12 Nisan ile 29 Haziran tarihleri arasında yaklaşık 87 bin vatandaş başvurusunu iletti.

CHP’ye 12 Nisan ile 29 Haziran tarihleri arasında yaklaşık 87 bin vatandaş başvurusunu iletti. Vatandaşların istekleri arasında ise Tüzük değişikliği çalışmaların hızlandırılması, önümüzdeki seçimlerde önseçim yapılması, başarısız olunan yerlerde uzun yıllar il ve ilçe başkanlığı görevinde bulunanların yerine yeni isimlerin gelmesi ve yeni bir örgütlenme modeli yer alıyor.

-508 KİŞİ MEKTUP GÖNDERDİ-
12 Nisan ile 29 Haziran 2011 tarihleri arasında CHP’ye yaklaşık 87 bin vatandaş başvurusunu iletti. Bu başvurulardan 7 bin 420’ini telefon, 41 bin 637’sini e-posta, 35 bin 151’ini facebook, bin 994’ünü twitter, 508’ini mektup, 464’ünü ise ziyaretçiler oluşturdu.

Başvurulardan yüzde 13’ünü maddi yardım ve iş talepleri, yüzde 1’ini önseçim ve aday adaylık, yüzde 3’ünü milletvekili aday listeleri, yüzde 16’sını il veya ilçe örgütleri, yüzde 11’ini yerel yönetimler, yüzde 56’sını ise gündemdeki konular oluşturdu.

-KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK-
İletilen görüşler ve beklentilere yönelik başvurularda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na seçim çalışmalarında gösterdiği performanstan dolayı destek mesajları yer aldı. Ayrıca mesajlarda, kurultaya ülke gündemi nedeniyle endişeyle bakıldığı ifade edildi.

-YEREL SEÇİMLER İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILMALI-
Yerel yönetimlere yönelik başvurularda, 2013 yılında yapılacak yerel seçimler için çalışmaların bir an önce başlatılması talep edilirken, bazı bölgelerdeki oy oranlarının düşüklüğünün o bölgedeki yerel yöneticilerden kaynaklandığı ifade edildi.

-YENİ BİR ÖRGÜTLENME-
Mesajlarda yer alan talepler şöyle:
Yeni bir anlayış ve yeni bir örgütlenme modeli.
Milletvekili çıkarılamayan veya başarısız olunan illerde uzun yıllar il veya ilçe başkanlığı görevinde bulunan kişilerin yerlerine yeni isimlerin atanması.
Tüzük değişikliği çalışmalarının hızlandırılması.
Örgütleri çalışmaya ve üretmeye teşvik edecek bir modelin getirilmesi.

Önümüzdeki seçimlerde önseçim istenmesi.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği mücadelenin partinin tüm organları tarafından sergilenmesi.

15 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR