AK Gençler engelsiz çalışmaya tanık oldu

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş’un Ankara ziyareti sebebiyle katılamadığı Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı ziyaretine Ha...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş’un Ankara ziyareti sebebiyle katılamadığı Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı ziyaretine Halkla İlişkilerden Sorumlu Birim Başkanı Erhan Uyanık ve Yönetim Kurulu tarafından Engelsiz Çalışma alanını yerinde görmek maksadıyla ziyarette bulunan AK Gençler çalışma alanına ve koşullarına hayran kaldılar.

YÜZDE ELLİSİENGELLİ
AK Gençlere bu ziyarette Vakfın müdürü olan Orhan Altun eşlik etti. 72.000 dönüm arazi üzerine kurulu olan Vakıfta çalışanların yüzde 50’si engelli. İŞ-KUR bağlantılı çalışan kurum işçi alımında engelli vatandaşlarımıza çalışma alanı sunuyor. Tekstil, kültür mantarı ve seracılık gibi iş alanları olan ve 100 çalışanla iş hayatına devam eden kurum dış ülke bağlantılarıyla ihracat yapıyor. 2006' da Avrupa Kalite Ödülü ve 2010' da İhracatta Sınır Tanımayan En İyi Proje ödüllerini alan kurum örnek alınası bir misyonla çalışma hayatına devam ediyor.

ANKET KUTULARI
AK Gençler aynı zamanda çalışan işçilerle de muhabbet etti. Tamamen aile bağlarıyla ve samimi bir ortamda çalışan işçilerin üretimdeki titizlikleri dikkat çekiciydi. Vakfın müdürü olan Orhan Altun çalışma misyonlarını anlatırken özellikle Anket Kutuları çalışmalarının kendileri için önemini anlattı. Çalışanlarla sık sık sosyal aktiviteler yapan Vakıf bu aktiviteleri yaparken Anket Kutusu metodunu kullanıyor. Çalışanlar nereye, ne zaman gitmek istediklerini bu anketleri doldurarak karar veriyorlar.

24 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR