Bakan Ergün: Türkiye Terör ile Terbiye Edilemez

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye'de son günlerde artan terör olaylarının ana nedeninin ülkenin büyümesini engellemek amaçlı olduğ...

BÜYÜT

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye'de son günlerde artan terör olaylarının ana nedeninin ülkenin büyümesini engellemek amaçlı olduğunu söyledi. Bakan Ergün, "Terör ile Türkiye'yi terbiye edeceğini zannedenler büyük bir yanılgı içindedir. Teröre başvurmanın tek gerekçesi vardır; haydutluktur." dedi.

AKP Kocaeli Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi'ne Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Gençlik Kolları Başkanı İsmail Karaosmanoğlu katıldı. Bakan Ergün, son 10 yılın Türkiye için çok önemli zaman dilimi olduğunu dile getirdi. Türkiye siyasetinde, ekonomisinde, toplumsal yapısında çok büyük bir değişime ve dönüşüme imza attığını ifade eden Ergün, Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını, artık önüne hedefler koyabilen bir ülke olduğunu kaydetti.

Ergün, şöyle konuştu: "10 yıl önce bu hedeflerden bahsetseydik dudak bükenler olabilirdi ama şimdi herkes bu hedefleri paylaşıyor. Türkiye 2203 hedeflerine koyabilen bir ülke oldu. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı, küresel açıdan önemli bir Aktör olma hedefliyor. Milli gelirini 2 trilyonun üstüne çıkaracak."

TÜRKİYE TERÖRLE TERBİYE EDİLMEZ
Terör konusuna da değinen Bakan Ergün, son yıllarda artan terör olaylarının Türkiye'nin büyümesini yavaşlatma ve durdurma çabaları olduğunu dile getirerek, "Türkiye'nin hızını kesme, o muhteşem Türkiye'nin inşasını yavaşlatma çabalarından başka bir şey değildir." ifadesine yer verdi.

Kan ile beslenen odakların Türkiye'nin büyümesini asla durduramayacağını belirten Ergün, "Herkes şunu bilmeli ki terörle Türkiye'yi yolundan alıkoymak mümkün değildir. Türkiye 2023 hedefine muhakkak varacaktır. Türkiye'yi terör ile terbiye edeceğini zannedenler yolundan alı koyacağını zannedenler, büyük bir yanılgı içindedirler." şeklinde konuştu.

Bakan Ergün, Türkiye'nin demokrasi, insan hakları ve hukukunu güçlendirerek yürüdüğünü kaydetti. Türkiye'deki her vatandaşın ekonomik, sosyal, siyasi, etnik ve dini sorunlarını çözüme kavuşturarak ilerlediğini ifade eden Ergün, Türkiye'de etnik, dini ya da başkaca sorunlar nedeni ile terör yapmanın bahanesinin kalmadığını söyledi. Ergün, "Bu yollar açıkken teröre başvurmanın tek gerekçesi vardır; haydutluk." ifadesini kullandı.

Ergün, toplumun teröre ya da terör örgütlerinin arzularına teslim olmayacağını vurgulayarak, "Bu devlet, bu millet teslim olmaz. Vatandaşlarımızın bütün sorunlarını halletme konusunda bütün yolları açtık. Türkiye'nin ayağındaki son pranga adeta terörle mücadele meselesi olarak durmaktadır. Bu mücadelede devam edecek ve bu pranga da çıkarılarak hedeflere emin adımlarla ilerlenecektir" şeklinde sözlerini tamamladı.

24 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR