25 BİN TL BULDU PARAYI TESLİM ETTİ

İzmit Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Salon 61'de unutulan bir deri montun cebinde 25 Bin TL işletme sahibi tarafından bulundu ve insanlığın henüz ölm...

BÜYÜT

İzmit Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Salon 61'de unutulan bir deri montun cebinde 25 Bin TL işletme sahibi tarafından bulundu ve insanlığın henüz ölmediği bir kez daha ortaya çıktı.

İzmit Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde 10 seneyi aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve Hasan Tandoğan'a ait Salon 61 isimli kıraathanede bugün öğle saatlerinde yaşanan olay insanlık henüz ölmemiş dedirtti. Alınan bilgilere göre, söz konusu kıraathanede oturan bir vatandaş burada bir süre oturdu ve montunu masanın üzerinde unutarak kıraathaneden uzaklaştı. Bir süre sonra Salon 61'in sahibi Hasan Tandoğan masa üzerinde unutulan montu gördü ve askılığa asmak istedi.

KURUŞUNA DOKUNMADI
Montu eline aldığında gerektiğinden ağır olduğunun farkına varan Tandoğan, montun ceplerini kontrol etti ve montun iç cebinde içi para dolu bir zarf ve Osman Uygar ismine kayıtlı bir nüfus cüzdanı buldu. Etrafında montun kime ait olduğunu soran Tandoğan, montun sahibini bulamadı. Monttaki 25 bin 300 TL parayı sayan kıraathane sahibi en doğrusunu yaptı ve polisi çağırarak, parayı polis ekiplerine teslim etti. 'Kim olsa aynısını' yapar diyen ve bulduğu parayı eline alarak fotoğraf çektirmekten bile çekinen kıraathane sahibi Hasan Tandoğan'ın bu hareketi herkesten takdir topladı.

21 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR