“Esnaf ve sanatkarlara 5 yıl vergi indirimi getireceğiz”

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Mehmet Hilal Kaplan, CHP iktidara geldiğinde esnaf ve sanatkarlara özel teşvik ve destek paketi hazırlayacaklarını, bu...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Mehmet Hilal Kaplan, CHP iktidara geldiğinde esnaf ve sanatkarlara özel teşvik ve destek paketi hazırlayacaklarını, bu kapsamda yeni işyeri açacak esnaf ve sanatkarlara 5 yıl süreyle vergi indirimi getireceklerini söyledi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Mehmet Hilal Kaplan, İl Genel Meclis Üyesi Telat Osmanoğulları, Belediye Meclis Üyesi Cihangir Orhan, kadın kolları ve ilçe yöneticileri ile birlikte Gebze’nin Sultan Orhan ve Güzeller Mahallesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaflarla yüz yüze görüşen milletvekili adayı Kaplan ve beraberindeki heyet, CHP’nin esnafa yönelik projelerini anlattı.

ESNAFIN DURUMU KÖTÜ
Kaplan, esnafın ayakta durabilmek için sürekli olarak krediye yöneldiğini ve çok zor durumda bırakıldığını belirterek, “Çoğu esnaf, SSK, Bağ-Kur primlerini yatıramamış ve iş olmadığından çoğu işçilerini çıkardı. Özellikle küçük esnafın durumu çok kötü. İşin iki önemli yanı var birincisi vatandaşlar parası olunca büyük alışveriş merkezlerine gidiyor. Olmadığında ise, küçük esnafa gidiyor. Küçük esnaf her iki durumda da malını paraya çeviremiyor. Bu ise küçük esnafı zor durumda bırakan başka bir durum” diye konuştu.

VERGİ İNDİRİMİ
CHP’nin iktidara geldiğinde esnaf ve sanatkarlara özel teşvik ve destek paketi hazırlayacağını belirten Kaplan, “Bu kapsamda, yeni işyeri açacak esnaf ve sanatkarlara 5 yıl süreyle vergi indirimi getireceğiz. Nakliyeci esnafına indirimli akaryakıt vereceğiz. Esnaf ve sanatkarlara, KOBİ’lere sağlanan kredi olanaklarının yeni kredi ve finansman yöntemleri ile ‘on yılda beş katına’ çıkartılması hedef alınacak. 60 günden fazla prim borcu bulunan esnaf ve sanatkarların ve ailelerinin sağlık hizmetinden faydalanması sağlanacaktır” dedi.

CHP’YE DESTEK VERİN
Esnaftan CHP’ye destek isteyen Kaplan, “Seçildiğimde Gebze’nin bir milletvekili olarak, Gebze’nin sorunlarını TBMM’de dile getirmek ve hak ettiği hizmetleri alabilmesi için çalışacağım. 13 Haziran’dan sonra Gebze’nin bir milletvekili olarak çalışacağım. Buradan söz veriyorum, seçildiğimde her uzanan eli tutacağım, herkesin milletvekili olacağım. Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için CHP’ye destek olmanızı istiyorum. CHP Gebze ve bu ülkedeki herkes için var” diye konuştu.

01 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR