KOÜ ile TÖSSED protokol imzaladı

Kocaeli Üniversitesi ile Türkiye Özel Sporcular Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) arasında Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kurullar toplantı...

Kocaeli Üniversitesi ile Türkiye Özel Sporcular Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) arasında Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Kurullar toplantı salonunda protokol imza töreni gerçekleştirildi. Marmara Bölgesi’ndeki özel sporculara yönelik spor organizasyonları yapılması planlanan protokole, Kocaeli Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve TÖSSED adına da Onursal Başkan Dilek Sabancı imza attı.

 

HER YIL MÜSABAKALAR YAPILACAK

Protokol töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, BESYO Müdürü Prof. Dr. Hakan Demir, KOÜ Engelliler ve Araştırma Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Menşure Aydın ile TÖSSED yönetimi hazır bulundu. Türkiye’nin her bölgesinde özel sporculara yönelik müsabakalar düzenleyen TÖSSED, imzalanan protokol ile Marmara Bölgesi’ndeki özel sporculara yönelik müsabakaları Kocaeli Üniversitesi spor tesislerinde düzenleyecek. Her yıl düzenli olarak yapılması düşünülen spor müsabakalarının ilki 14-15 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

 

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı’yı üniversitemizde görmekten son derece mutluluk duyuyoruz. Üniversiteler toplumların hem ekonomik hem sosyal sorunlarıyla bire bir ilgilenmesi gereken kurumlar. Kocaeli Üniversitesi de gerek Marmara Bölgesi’nde gerekse Türkiye’de saygın üniversiteler arasında yer alıyor. Üniversite olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.  Umarım bu bir başlangıç olur” ifadesinde bulundu. Dilek Sabancı ise “Yaptığımız protokol ile Marmara Bölgesi’nde özel sporculara yönelik müsabakalar düzenleyeceğiz. Marmara oyunlarımızın çok iyi geçeceğini umut ediyorum” dedi. 

20 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR