Atatürkçü Düşünce Derneği’nin terörle mücadeleye destek

Ülke gündeminde yer alan gelişmelerin tartışıldığı toplantı sonucunda bir şubeler tarafından ortak bir bildiri yayınladı.   “MÜCADELE TERÖRE KARŞID...

Ülke gündeminde yer alan gelişmelerin tartışıldığı toplantı sonucunda bir şubeler tarafından ortak bir bildiri yayınladı.

 

“MÜCADELE TERÖRE KARŞIDIR, HALKA DEĞİL”

Ülkenin bütünlüğü ve milletin birliğinin tehlikede olduğunun belirtildiği açıklamada, TSK’nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yürüttüğü terörle mücadeleye destek mesajı verildi. ADD’liler, açıklamasında ise, “Bu mücadeleyi haksız ve halka karşı yönelmiş bir mücadele olarak gösteren bütün mandacı anlayışları reddediyoruz” ifadesine yer verildi.

 

“YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI DURSUN”

Bu konuda hazırlanan bildiriye imza atan akademisyenleri eleştiren ADD şube yönetimleri, ortak bildiride şu ifadeleri kullandı: “Aydınlar bildirisine imza atanları, milletle birleşmeye ve tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyoruz. Aynı zamanda hiç kimsenin kendini yargı yerine koyarak baskı kurmaya hakkının olmadığını düşünüyoruz. Barış süreci adı altında yürütülen çalışmaların ülkeyi bugün getirdiği bölünme noktası açıkça görülmüştür. Anayasa değişikliği çalışmalarının bu bölünmenin bir adımı olacağını düşünüyoruz. Türk milletini ve partilerin, anayasa değişikliği çalışmalarının derhal durdurmalarını talep ediyoruz.”

18 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR