KESK, gözaltılara tepki gösterdi

KESK Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Murat Harata, platform adına yaptığı basın açıklamasında KESK üyelerinin bazı illerde gözaltına alınmasın...

BÜYÜT

KESK Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Murat Harata, platform adına yaptığı basın açıklamasında KESK üyelerinin bazı illerde gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

KESK Kocaeli Şubeler Platformu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Kocaeli Şubesi’nde önceki akşam bir basın açıklaması gerçekleştirerek, KESK üye ve yöneticilerinin gözaltına alınışına tepki gösterdi. Açıklamayı SES Şube Başkanı Murat Harata, Eğitim-Sen’den Göksal Yılmaz, Tüm Bel-Sen’den Güzide Saatçi gerçekleştirdi. Platform adına açıklama yapan Harata, “AKP, muhalefete tahammülsüzlüğü nedeniyle emek ve demokrasi güçlerine karşı çeşitli gerekçelerle yeni bir saldırı dalgası daha başlattı. Kamu emekçileri mücadelesinin öncüsü ve direnen gücü KESK’in üye ve yöneticilerine yönelik anti demokratik uygulamalar da toplumsal muhalefeti susturma politikasının bir parçasıdır. Bize düşen direnmektir” dedi.

HAK İHLALLERİNDE 25’İNCİYİZ
Harata konuşmasına şöyle devam etti “Her sabah yeni bir gözaltı haberiyle uyanmak istemiyoruz. Her bir operasyon ve baskı yeni sorun, gerginlik demektir. Demokratik hak ve özgürlükleri genişletecek, Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yollarla çözümünü esas alacak, ifade ve örgütlenme özgürlüğü önündeki engelleri kaldıracak adımlar atılmalıdır. Bu nedenle arkadaşlarımız serbest bırakılmalıdır.” Öte yandan KESK üyeleri, İLO Konferansı’nda Uluslararası Standartların Uygulanması Komitesi’nin Türkiye’nin sendikal hak ihlalleri ve uluslararası sözleşmelere uyumsuzluk konusunda en kötü 25 ülke arasında olduğuna karar verdiğine dikkat çekerek, AKP’nin ileri demokrasi yalanının bir kez daha gözler önüne serildiğini ifade etti.

23 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR