Savcı tutuklama istedi hakim serbest bıraktı

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe ilçesinde yaşanan rüşvet skandalıyla ilgili olarak gözaltına alındı. Savcı Turgay Talas tarafından t...

BÜYÜT

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe ilçesinde yaşanan rüşvet skandalıyla ilgili olarak gözaltına alındı. Savcı Turgay Talas tarafından tutuklama talep edilen Karabalık’ı mahkeme serbest bıraktı.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık belediyenin yan kuruluşu Kartepe A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Turan’ın, belediyeyi ve başında bulunduğu şirketi denetleyen mülkiye başmüfettişi, aynı zamanda Kızak Federasyonu Başkanı olan Erol Özer'e rüşvet verirken suçüstü yakalanmasıyla ilgili olarak dün Kocaeli Adliyesi’ne davet edildi. Savcı Turgay Talas tarfından adliyeye davet edilen Karabalık kendi makam aracıyla saat 14.30’da adliyeye geldi. Svcı Talas’la yaklaşık 3,5 saat görüşen Karabalık daha sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

AKP’LİLER YOKTU
4. Sulh Ceza Mahkeme Hakimesi Şenay Toprak tarafından yargılanan Şükrü Karabalık, Kartepe Belediyesi’nde yaşanan olaylarla ilgisi olmadığını söyledi. Yaklaşık 45 dakika mahkeme salonunda kalan Karabalık daha sonra mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Bu sırada adliye önüne çok sayıda belediye çalışanı geldi. Adliye çıkışında belediye çalışanları Karabalık’ı alkışlarla karşıladı. Bu sırada adliye çıkışında hiçbir AKP’li yetkilinin bulunmaması dikkat çekti.

KARARI ALANLARA TEŞEKKÜR
Adliye çıkışında bir basın açıklaması yapan Karabalık mahkemenin kendisini serbest bıraktığını söyledi. Karabalık “Ben suçlu değildim. Suçlu olmadığımın ifadesi durumu, biz adalete, yüce adalete güvendik. Ben bu kararı alanlara teşekkür ediyorum. İlerleyen süreçte bu gelişmelerin tümünü sizlerle, ayrıntısıyla paylaşacağım. Zaten birkaç arkadaşımıza bu süreci Perşembe günü paylaşacağımı söylemiş idim. Ancak bugün yaşadıkalrımz üzerine detayları paylaşmak için vakit erken Perşembe günü bir genel değerlendirme mülakatı vereceğim. İnşallah ilerleyen zamanlarda bütün detayları göreşeceğiz” dedi.

TUTUKLANAN ŞİRKET MÜDÜRÜYLE İLGİLİ
Karabalık daha sonra hangi iddialarla adliyeye çağırıldığına dair sorulan soruyu yanıtladı. Karabalık adliyeye çağırılmasıyla ilgili olarak “Geçtiğimiz günlerde tutuklanan arkadaşımızla alakalı idi. Orada beni de işin içine katmak istemişler. Olay buydu. Sadece o. Başka bir şey yok. Yani bu bizim şirket müdürümüzün tutuklanmasıyla alakalı ifademe başvuruldu ondan ibaret” ifadelerini kullandı. Savcı Turgay Talas’ın tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk ettiği Karabalık’la ilgili olarak serbestlik kararı verildi. İlerleyen süreçte savcı gerekli görürse bir üst mahkemeye başvurabilecek. Ayrıca Karabalık’la ilgili olarak verilen serbestlik kararı herhangi bir tahliye unsuru içermiyor. Karabalık’ın yargılamasına tutuksuz olarak devam edilecek.

23 Ağustos 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR