Kreşte dayak iddiası gündeme bomba gibi düştü

Dayak ve şiddet görüntülerinin ortaya çıkmasıyla gündeme oturan Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne ait olan Afacan Kreş, 6 ay içerisin...

Dayak ve şiddet görüntülerinin ortaya çıkmasıyla gündeme oturan Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne ait olan Afacan Kreş, 6 ay içerisinde 2 kez kapatıldı. Kreşin kapatılmasının ardından kurumun sahibi değişti. Her hangi bir yere müracat yapmadan açtıkları kreşe tekrardan öğrenci kaydı yapılmaya başlandı.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Televizyonda yayınlanan kamera görüntülerin ardından çocuklara şiddet uyguladığı ortaya çıkan kurum çalışanı bir öğretmen ve iki stajyer hakkında soruşturma başlatılmıştı. Geçtiğimiz aylarda sonuçlanan soruşturma sonucunda, kurum hakkında kapatma kararı verilirken, kötü muamelede bulunan kişiler hakkından ise meslekten men kararı verilmişti.

 

SORUNLULAR HAKKINDA İŞLEM BAŞLIYOR

Gölcük Kaymakamı Adem yazıcı “Altı ay önce konu bana iletişmişti. bende İl Sosyal Politikalar Müdürlüğüne konuyu ilettim. Yapılan araştırma sonrası kreşin ruhsatı belediye tarafından iptal edildi. Savcılık tarafından görüntülere el konularak konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Ancak kerişin adı değişmeden başka kişiler belediyeye müracat etmeden öğrenci kaydı yapmaya başlamış. Bu konuda şikayet Valiliğe yapılmış. Valilik ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yeniden kapatılmasına karar vermiş. Ancak kapatılma işlemi yapılmamış. Bu konuda ihmali olanlar için idari soruşturma başlattık. Savcılıkta yeniden kreşi açanlarla ilgili soruşturma başlattı” dedi.

13 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR